Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Thanks Jimi Festival 2008

Wrocław zabrzmi gitarowym dźwiękiem już 1 maja. Wtedy na Rynku muzycy z całego kraju podejmą próbę pobicia rekordu Guinnessa w grze na gitarze.

W 2007 r. na wrocławskim Rynku zagrało 1881 gitarzystów i gitarzystek W tym roku organizatorzy chcą zgromadzić większą ilość muzyków, by po raz kolejny wpisać się w Księgę Rekordów Guinnessa. Do największej na świecie gitarowej orkiestry przyłączyć może się każdy, kto gra na tym instrumencie. W tym roku na Rynku zabrzmi utwór „Hey Joe” Jimiego Hendriksa.
Nuty do tego utworu znajdują się na stronie http://www.cichonski.art.pl/guinness2/index.htm w dziale Akordy.
 
Swój udział w imprezie potwierdzili m.in. Jan Borysewicz, Leszek Cichoński, Marek Długosz, Krzysztof Jaworski, Mietek Jurecki, Zbyszek Krebs, Wojciech Pilichowski, Marek Raduli, Sebastian Riedel, Ryszard Sygitowicz, Carlos Johnson z USA, Egon Poka z Węgier i AG Weiberger z Rumunii.
Po raz pierwszy w historii festiwalu, każdy utwór zaśpiewa inna gwaizda. Uczestnicy imprezy usłyszą m.in. Ewelinę Flintę, Sebastiana Riedla i Carlosa Johnsona.
 
Imprezie towarzyszy konkurs, w którym wziąć udział może każdy zespół mający w swym składzie gitarę, grający rocka, bluesa lub pokrewne gatunki muzyki. Konkurs jest dla zespołów okazją do zaprezentowania się szerszej publiczności.
Aby zagrać na festiwalu, trzeba:

1. Włączyć do swojego repertuaru przynajmniej jeden utwór Jimiego Hendrixa.

2. Przesłać na adres Stowarzyszenia, lub złożyć w klubie Łykend we Wrocławiu płytę CD z plikami audio lub MP3, zawierającą co najmniej 3 utwory podpisane autorami muzyki i tekstu.

 
Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 10.04.08. Na podstawie nadesłanych zgłoszeń, wyłonione zostaną zespoły, które 26.04 zagrają w klubie Łykend i walczyć będą o główną nagrodę- występ na głównej scenie festiwalu, u boku największych gwiazd muzyki.
 
Płyty CD z dopiskiem „Thanks Jimie Festival” należy wysyłać na adres:
 
Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych „Nasze Miasto Wrocław”
Ul. Ruska 46A/16
50 – 079 Wrocław