Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

The best of Studio & Live, Leszek Cichoński

„The best of Studio & Live” to kolejny album Leszka Cichońskiego. Wydawnictwo zawiera CD z nagraniami studyjnymi i koncertowymi oraz DVD z nagraniami koncertowymi i reportażami.

Na album składa się prawie 185 minut nagrań. Płyta wydana została nakładem Radiowej Agencji Fonograficznej Polskiego Radia. Premiera Albumu będzie miała miejsce 2 marca 2009.
Płyta audio zawiera utwory Jimiego Hendrixa, Tadeusza Nalepy, Boba Dylana, duetu Lenon, McCartney, oraz autorskie kompozycje Leszka Cichońskiego. Producentem większości nagrań jest Leszek Cichoński. Na płycie znajdziemy utwory nagrane studyjnie  oraz koncertowe wykonania między innymi z zespołem VBB i Janosem Solti czy z Tadeuszem Nalepą. Na płycie znaleźć też można niepublikowane wcześniej nagrania artysty w formacie MP3.
Na DVD zapisany jest koncert urodzinowy artysty z listopada 2007 z udziałem m.in.: Marka Raduli, Wojtka Pilichowskiego, Krzysztofa Ścierańskiego, Wojtka Karolaka.
Album zawiera bonusy w postaci nagrań z bicia Gitarowego Rekordu Guinnesa 2008, a także reportaże o Artyście.


Leszek Cichoński – gitarzysta bluesowy, kompozytor, aranżer. Wykładowca warsztatów bluesowych, autor podręczników i telewizyjnych kursów dla gitarzystów.
Wielokrotnie nagrodzony za swoją działalność związaną z edukacją muzyczną. Współpracował z wieloma ,muzykami bluesmanami z polski oraz z za oceanu. Zdobył wiele prestiżowych nagród magazynów branżowych „Twój Blues” oraz „Gitara i Bas”. Cichońskiego jest organizatorem Thanks Jimi Festiwal. Pod jego dyrekcją Wielka Gitarowa Orkiestra ustanowiła rekord Guinnessa w zbiorowym graniu przeboju Hendrixa „Hey Joe”.