Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

The sky is the limit – rozmowa o pracy w Capgemini

 Imię i nazwisko: Katarina 

 Stanowisko: Training Coordinator 

 Czas pracy w Capgemini: od 15 marca 2012 

 Języki obce: polski, angielski, szwedzki, hiszpański, niemiecki 

 Hobby: sport (jazda konna, bieganie, siłownia), czytanie, podróże 


Czym się zajmujesz w Capgemini? Jakie są Twoje obowiązki?

Pracuję w Global Tools & Systems jako koordynator szkoleń dla całej organizacji.

 

Jak wykorzystujesz w pracy znajomość języków obcych? Jak wygląda Twój typowy dzień pracy?

Oficjalnym językiem komunikacji w firmie jest angielski, więc cała korespondencja, spotkania, raporty itd. odbywają się w tym języku. Ale często używam pozostałych języków w sytuacjach mniej oficjalnych. Na przykład mój szef jest Kubańczykiem mieszkającym w USA i z nim rozmawiam po hiszpańsku.

Mój dzień zawsze zaczynam od czytania maili. Pracuję z ludźmi z całego świata, więc nie zawsze nasze strefy czasowe pokrywają się, stąd rano zaczynam od maili, które dotarły do mnie w nocy.

Aktualnie jesteśmy w trakcie organizacji i ustawiania procesu szkoleń, więc duży nacisk kładziemy na zebranie informacji, uporządkowanie ich oraz stworzenie bazy danych, na której potem będzie się opierać planowanie szkoleń.

Moja praca jest pełna wyzwań i codziennie uczę się czegoś nowego.

 

Jakie widzisz możliwości rozwoju w Capgemini?

The sky is the limit. Na prawdę J Nie przesadzam kiedy mówię, że w Capgemini możesz zostać kim chcesz i pracować w jakim  obszarze chcesz – wystarczy tylko być ciekawym, wytrwałym i nigdy nie poddawać się. Postawić sobie cel i dążyć do niego. Firma daje fantastyczne możliwości – dla tych, którzy chcą z nich skorzystać.

 

Co jest najciekawszą częścią Twojej pracy?

Ludzie, z którymi pracuję. Jak już wspominałam, pracuję z osobami z całego świata – każdy ma swój sposób bycia, kulturę. Ponieważ sama jestem „włóczykijem” i trochę podróżowałam po świecie, sprawia mi wielką przyjemność mieć z nimi do czynienia. 

Jest to praca bardzo dynamiczna i trzeba znać się „po trochu na wszystkim”.  Są wyzwania, które stawia praca, ale przede wszystkim są wyzwania, które stawiam sobie sama – nauczyć się więcej, polepszyć coś, rozwijać się.

  

Jak pracuje się w Capgemini?

Jestem bardzo zadowolona z pracy w firmie z paru powodów. Najważniejszy dla mnie jest fakt, jak firma stawia na pracownika i jego rozwój. Daje dużo szans i możliwości do rozwoju, do robienia kariery – wszystko jest tylko na wyciągnięcie ręki. Tylko oczywiście – trzeba mieć chęci do jej wyciągnięcia. Wszystko zależy od tego, czego chcesz i gdzie chcesz dojść. Często dostaje pytanie dlaczego zdecydowałam się na przyjazd ze Szwecji do Polski – i to jest właśnie ten powód J

 

Z czego jesteś dumna?

Z tego, że w tak krótkim okresie czasu udało mi się dostać taki ciekawy awans. Zaczęłam pracę w Capgemini 15 marca 2012 na pierwszej linii service desk w szwedzkim projekcie. W tym samym czasie zaczęłam angażować się w firmie – obecnie prowadzę trzy klasy języka szwedzkiego tygodniowo. Współpracowałam również z naszym działem Employer Branding – targi pracy, kongresy. Pod koniec roku zaczęłam wspierać kolejny projekt, również z językiem szwedzkim oraz z norweskim i hiszpańskim. Przez cały ten czas prowadziłam też szkolenia – zarówno organizowane przez naszą firmę, jak i przez firmy zewnętrzne, ale sponsorowane przez Capgemini. Ponieważ jestem nastawiona na rozwój, cały czas śledziłam wewnętrzne oferty, aż pojawiła się taka, która mnie zainteresowała. Po roku pracy na pierwszej linii przeszłam na stanowisko, które dzisiaj daje mi bardzo dużo satysfakcji i czuję, że właśnie „to jest to”. Ten rok na pierwszej linii był dla mnie bardzo ważny i właściwie podstawowy do tego, żebym zobaczyła jak działa firma i dał mi czas, żeby dowiedzieć się co tak naprawdę chcę robić. Są ludzie, którzy albo potrzebują więcej czasu, albo może mają inne podejście do pracy, i to jest ok, ale ja zawsze uważałam, że żeby gdzieś dojść, trzeba zacząć od samego początku, trzeba znać podstawy i wiedzieć na czym się stoi. Pracuję na obecnym stanowisku od maja, mam tu świetne możliwości rozwoju i ciekawe zadania. Z czego jestem dumna? Z tego, że podjęłam decyzję o podjęciu pracy w Capgemini, że wykorzystałam wszystkie te szanse i możliwości, które firma daje i udało mi się znaleźć stanowisko, które na prawdę mi się podoba. I że… jeszcze tak dużo przede mną!

 

Jakie są Twoje najlepsze skojarzenia związane z pracą w Capgemini?

Ludzie, ludzie i ludzie. Jest to środowisko cosmopolitan – poznałam tutaj fantastyczne osoby, które sprawiają, że nie tylko dzień pracy mija miło, ale także czas po pracy.

 

Więcej informacji o Capgemini oraz aktualne oferty pracy znajdziecie tu:

http://upgradeyourcareer.pl/