Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Ticket to Your Future Twój bilet do międzynarodowej kariery

Budowanie kariery zawodowej, podobnie jak planowanie podróży życia, należy zacząć od określenia celu. Jeśli dla Ciebie jest nim praca w międzynarodowym, wielokulturowym środowisku, pełna możliwości rozwoju i szans na realizację ciekawych projektów – swoje pierwsze profesjonalne kroki postaw w branży outsourcingowej.

Jak zwiększyć swoje szanse na międzynarodowym rynku pracy i zacząć inspirującą podróż zawodową? Od zdobycia biletu w ramach programu Ticket to Your Future.

 

Ticket to Your Future to program edukacyjny, obejmujący swoim zasięgiem największe ośrodki akademickie w Polsce: Wrocław, Poznań i Lublin. Jest skierowany do studentów, którzy chcą dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda kariera w międzynarodowych korporacjach i jakie możliwości się z nią wiążą. Uczestnicy programu mogą także zdobyć kompetencje najbardziej cenione przez pracodawców sektora nowoczesnych usług biznesowych. Partnerem programu realizowanego w ramach projektu systemowego Biznes dla edukacji jest Infosys BPO Poland – wywodząca się z Indii firma, zajmująca się dostarczaniem wysokiej jakości usług biznesowych, m.in. z zakresu finansów, księgowości i IT. Polskie centrum Infosys BPO, znajdujące się w Łodzi, zatrudnia około 2000 specjalistów, którzy realizują strategiczne zadania dla największych światowych firm, na co dzień utrzymując kontakt z klientami biznesowymi w ich ojczystych językach. W ramach projektu specjaliści Infosys BPO podzielą się ze studentami swoją wiedzą i poprowadzą warsztaty.

 

Pracodawcy najbardziej cenią praktyczne umiejętności

 

Program Ticket to Your Future umożliwia studentom zwiększenie szans na rynku pracy poprzez zdobycie kwalifikacji najbardziej cenionych u kandydatów ubiegających się o pracę w globalnych firmach. Studenci z Poznania, Wrocławia i Lublina będą mogli zdobyć praktyczne umiejętności podczas warsztatów, które odbędą się w październiku i listopadzie. Udział we wszystkich szkoleniach prowadzonych przez Infosys BPO Poland w ramach programu Ticket to Your Future jest bezpłatny. Już 23 i 24 października studenci Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu będą mogli wziąć udział w szkoleniach Project Managment, Daj się złowić – czyli proces rekrutacji od kuchni oraz Team Work. 6 i 7 listopada eksperci Infosys BPO Poland zawitają na Uniwersytet Wrocławski, gdzie poza szkoleniami z tematyki miękkiej poprowadzą warsztaty Incredible India. – Przedstawimy Indie kipiące zapachem, smakiem, dotykiem i ogromem skrajnych emocji. Spędziliśmy w tym kraju wiele tygodni i pomimo faktu, że nie posiadamy monopolu na wiedzę związaną z kulturą indyjską, chcemy opowiedzieć, jak człowiek z Europy odkrywa i odbiera Indie – mówi Maciej Grzelak, Customer Relation Supervisor, Infosys BPO Poland. Tegoroczny cykl szkoleń zakończy się 15 listopada w Lublinie. Wówczas studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego będą mieli okazję przećwiczyć techniki savoir vivre oraz dowiedzieć się więcej na temat pracy w działach logistyki i zakupów.

 

Praca w outsourcingu bez tajemnic

 

Okazją do bliższego poznania specyfiki pracy w sektorze nowoczesnych usług biznesowych będą Dni Pracodawcy, które odbędą się 23 października na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz 6 listopada na Uniwersytecie Wrocławskim.

Podczas całodniowych spotkań studenci dowiedzą się, jak wygląda struktura globalnej firmy outsourcingowej i w jakich działach mogą znaleźć zatrudnienie. Najciekawszą częścią spotkania będzie konferencja z udziałem pracowników Infosys BPO Poland, którzy opowiedzą o swoich codziennych obowiązkach i podróżach służbowych w odległe zakątki świata, wartościach firmy, działaniach CSR, praktycznym wymiarze work-life balance, atmosferze panującej w międzynarodowym zespole i ciekawych projektach merytorycznych. Wśród gości znajdą się także obcokrajowcy, pracujący na co dzień w łódzkim centrum Infosys.

Podczas Dnia Pracodawcy odbędzie się także debata z udziałem przedstawicieli uczelni, firmy oraz studentów – wspólnie przedyskutują oni trudną sytuację młodych ludzi, wchodzących na rynek pracy. Nie zabraknie czasu na zadawanie pytań: pracownicy działu HR wyjaśnią zainteresowanym, jak przebiega proces rekrutacji oraz doradzą, jak skorzystać z praktyk i staży organizowanych w Infosys BPO Poland. Program Ticket to Your Future pozwala przekonać się, że outsourcing to szansa na zdobycie nowych, ciekawych doświadczeń i rozwinięcie skrzydeł w międzynarodowej korporacji. Praca w tej branży może wiązać się z licznymi wyjazdami służbowymi i projektami realizowanymi na międzynarodową skalę. Bez wątpienia jest to jedna z najciekawszych opcji dla młodych osób wkraczających na współczesny rynek pracy.

 

Więcej informacji o aktualnych wydarzeniach programu Ticket to Your Future można znaleźć na stronie www.tickettoyourfuture.pl i FB Programu. Program realizowany jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami.