Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Tłumy na targach pracy Career EXPO we Wrocławiu

Za nami kolejna jesienna edycja targów pracy Career EXPO, która odbyła się 25 października we wrocławskiej Hali Stulecia. Choć aura zdecydowanie nie zachęcała do wyjścia z domu, frekwencja okazała się niemal wprost proporcjonalna do ilości kropel deszczu spadających tego dnia na metr kwadratowy chodnika.

W wydarzeniu udział wzięło 5112 uczestników o różnorodnym profilu zawodowym – zarówno studentów oraz absolwentów otwartych na nowe doświadczenia, jak i doświadczonych specjalistów ze sprecyzowanymi oczekiwaniami. Dużym powodzeniem cieszyły się darmowe prelekcje i szkolenia. Kolejki ustawiały się też do ekspertów z dziedziny konsultowania dokumentów aplikacyjnych, co świadczy o tym, że Wrocławianie są coraz bardziej świadomi zawodowo.

Na dużą liczbę odwiedzających targi wpływ miała bez wątpienia liczna reprezentacji firm z całego regionu. W tej edycji targów pracy Career EXPO udział wzięło ponad 70 firm poszukujących nie tylko wykwalifikowanych specjalistów, ale również młodych osób w trakcie lub zaraz po studiach, które mogłyby zasilić szeregi firmy i wnieść do niej nową energię. Przekrój branż był tak różnorodny, że każdy uczestnik mógł znaleźć oferty dopasowane do jego potrzeb. Obok weteranów tego typu wydarzeń jak NOKIA, Infor czy Credit Suisse, pojawiły się firmy takie jak Materialise, która wykorzystuje w produkcji nowoczesną technologię druku 3D, VOSS – wiodąca firma na rynku automotive czy Dr. Max, zatrudniający w sektorach administracyjnym i handlowym. “Podobało mi się to, że większość ludzi była młoda. Okazało to że firmy stawiają na młodych, ambitnych ludzi z pasją. Poza tym na targach nie mamy do czynienia z pośrednikami z zewnątrz, ale z pracownikami firm, ludźmi, którzy opowiadają o firmie, znając jej realia. Nie cytują regułek z reklam, ulotek, mówią z własnego doświadczenia” – mówi 23-letnia Agnieszka, studentka logistyki. Uczestnicy zwracali również uwagę na duży wybór ofert pracy, które nie są publikowane w internecie, a jedyną możliwością, by uzyskać informację o wakacie jest kontakt z rekruterami firmy na targach.

 Sukces Szybkich Rekrutacji