Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

To nieprawda, że dla młodych nie ma pracy

Konkurencja jest duża i niełatwo się wyróżnić z grona absolwentów uczelni wyższych. Jest jednak na to rada – o karierę zadbaj z wyprzedzeniem. Pomyśl, jak chcesz rozwijać się zawodowo i szukaj możliwości również poza siecią np. na największym wydarzeniu poświęconym karierze studentów i absolwentów – Absolvent Talent Days.

Oto kilka powodów, dla których warto wybrać się na największe targi pracy i praktyk w Polsce:

 

1.      Rozeznasz się w rynku pracy i wybierzesz firmę dla siebie

 

Tylko udział w targach daje Ci możliwość spotkania twarzą w twarz z przedstawicielami kilkuset firm z różnych branż, w jednym miejscu. Na Absolvent Talent Days będzie to ponad 500 pracodawców otwartych na młode talenty. Wśród nich znajdziesz najbardziej rozpoznawalne marki, ale i świetne firmy, których może nie kojarzysz. Jeszcze przed wydarzeniem sprawdź, czym się zajmują i jakie propozycje kierują do młodych. Widzisz coś interesującego dla siebie? Jeśli masz jakieś wątpliwości, zapisz je, a na miejscu – śmiało pytaj!

 

2.      Przestaniesz być anonimowy dla rekrutera

 

Zainteresowanie firmą i zadawanie pytań jest mile widziane. Bądź otwarty na rozmowy z pracownikami. Przedstaw się śmiało i zainteresuj swoją osobą. Głównym celem Absolvent Talent Days jest umożliwienie studentom i absolwentom spotkania się z pracodawcami, którzy zatrudniają młodych ludzi. Od Ciebie zależy, jak tę szansę wykorzystasz. Nawiąż kontakty zawodowe, które mogą zaprocentować w przyszłości.

 

„Z naszych doświadczeń wynika, że aplikacje osób, które w zgłoszeniu nawiązują do spotkania na Absolvent Talent Days są o 80% bardziej skuteczne.” – mówi Katarzyna Godlewska, współzałożycielka portalu Absolvent.pl.

 

3.      Stworzysz profesjonalne CV pod czujnym okiem ekspertów

 

Jak stworzyć CV, które zaintryguje rekrutera? Jak opisać dotychczasowe aktywności, by stanowiły prawdziwą wartość dla pracodawcy? Skorzystaj z porad ekspertów na Absolvent Talent Days. Jeśli wspólnie uznacie, że warto poprawić Twoje zdjęcie, na miejscu będziesz mógł zrobić profesjonalną fotografię do życiorysu.

 

4.      Sprawdzisz się w czasie próbnej rozmowy rekrutacyjnej

 

Jakich pytań należy się spodziewać podczas rekrutacji? Jakie sztuczki stosują rekruterzy? Tylko na Absolvent Talent Days masz okazję dowiedzieć się, jakie robisz błędy od tych, którzy prowadzą rozmowy kwalifikacyjne na co dzień. W tym momencie nic nie tracisz, a możesz zyskać wartościowe rady i poznać sposób prowadzenia rekrutacji w konkretnej firmie.

 

5.      Otrzymasz porady na start i rozwój kariery od gwiazd (show)biznesu

 

Na Absolvent Talent Days czekają Cię inspirujące prelekcje prowadzone przez ekspertów, w tym prezesów największych firm w Polsce. Nauczysz się, jak budować ścieżkę kariery i czym kierować się, szukając możliwości rozwoju zawodowego. Nie zabraknie też wystąpień gości specjalnych, pojawią się m.in.: Włodek Markowicz, Tomasz Kammel, Filip Chajzer, Radosław Brzózka czy Damian Kordas.

 

6.      Wyprzedzisz konkurencję i zdobędziesz pracę marzeń

 

Każdego roku blisko pół miliona studentów kończy uczelnie wyższe. Liczby mówią same za siebie, konkurencja na rynku pracy młodych jest ogromna. Im szybciej zadbasz o zdobycie pierwszych doświadczeń w praktyce, tym bardziej atrakcyjnym kandydatem się staniesz.

 

Aktywny udział w targach pracy może być realną szansą na zdobycie pracy. Blisko 8000 uczestników poprzednich edycji Absolvent Talent Days zostało zatrudnionych. Zobacz na żywo, jak wygląda rynek pracy i porozmawiaj z doświadczonymi pracownikami firm. Zaplanuj pobyt na Absolvent Talent Days i znajdź wymarzoną pracę.

 

Maria Korchow

Digital Content Specialist

Absolvent.pl

 

https://www.talentdays.pl/