Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

To wszystko wina twoich rodziców?

Coraz częściej ty i twój partner się kłócicie i myślicie o rozstaniu? Zanim podejmiecie decyzję, przeczytajcie tę książkę.

Pomoże wam ona dotrzeć do źródła konfliktu i być może uratuje wasz związek.

Pamiętasz, jak pięknie było na początku waszej znajomości? Oboje zapominaliście o bożym świecie, patrzyliście na świat i na siebie przez różowe okulary. Byliście przekonani, że partner jest właśnie tym jednym jedynym na całe życie. Było jak w bajce – poznaliście się, zakochaliście się w sobie i mieliście żyć długo i szczęśliwie. W końcu nadszedł taki dzień, kiedy te różowe okulary spadły wam z nosów. Na wierzch zaczęły wychodzić rzeczy, których wcześniej nie widzieliście. Zauważacie, że zaczyna was denerwować sposób zachowania partnera – to, że zostawia niezakręconą tubkę pasty do zębów, że nerwowo reaguje na każde zwrócenie uwagi, że nie okazuje tyle czułości, co kiedyś. Wpadacie w złość, nie wiecie, co się stało, dlaczego nie jest tak jak dawniej. Coraz częściej się kłócicie o drobnostki, nie możecie dojść do porozumienia. To znak, że przeszliście na następny etap związku.

Te etapy szczegółowo opisuje w swojej książce Philip Van Munching. Autor pokazuje także, jaki może być powód nieporozumień w związku. Wyjaśnia, że to, jakich partnerów wybieramy, jak zachowujemy się w związkach, jak rozwiązujemy konflikty jest głęboko zakorzenione w naszej podświadomości. To duży bagaż doświadczeń, obserwacji, przyzwyczajeń i utartych wzorów zachowań, jakie wynosimy z domu.

Kiedy uświadomimy sobie, gdzie leży prawdziwy problem naszych konfliktów, będziemy mogli nad nimi pracować. Munching podaje mnóstwo sprawdzonych sposobów na naprawę związku. Pierwszy krok to poznanie samego siebie, tego jak kształtuje się nasza osobowość. Krok drugi to uświadomienie sobie siły podświadomości, czyli tego, że nie wszystko, co zapominamy albo chcemy zapomnieć, zostaje wymazane z naszej pamięci, a odzywa się po latach w najmniej oczekiwanym momencie. Po trzecie – musimy poznać i zrozumieć naszego partnera. Jego zachowania też mają źródło w podświadomości, w tym, co przeżył i zapamiętał z przeszłości.

Książka napisana jest lekkim, potocznym językiem pełnym humoru i anegdot. Spotkałeś się ze stwierdzeniem, że podświadomie wybieramy sobie partnera życiowego, bardzo podobnego do naszego rodzica? Po przeczytaniu tej książki dowiesz się, dlaczego tak właśnie jest.