Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Tragi Pracy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Po raz VII Biuro Karier i Kształcenia Praktycznego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie organizuje Targi Pracy dla studentów i absolwentów uczelni.

18 kwietnia w  hol Budynku Wydziału Leśnego al. 29 Listopada 46, w godzinach od 9 do 14 zapełnią przedstawiciele firm krajowych z branży spożywczej, w tym firmy oferujące studentom i absolwentom prace za granicą. 

 

Swój udział potwierdziły takie firmy jak Zakłady Farmaceutyczne Teva Operations – jeden z największych w Polsce producentów leków odtwórczych, Capgemini – lider wśród firm outsourcingowych w Polsce, State Street – firma która zaliczana jest do czołowych na świecie dostawców usług finansowych dla inwestorów instytucjonalnych czy Cobico – firma posiadająca w swoich strukturach Akredytowane Biuro Certyfikacji i Laboratorium Opakowań. Podczas tegorocznych Targów, uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z przedstawicielami firmy Capita. Do studentów i absolwentów Uniwersytetu Rolniczego firma kierujemy obecny projekt rekrutacyjny na stanowisko Konsultantów ds. Odszkodowań Ubezpieczeniowych. Poszukują osób zainteresowanych tematyką weterynarii oraz chętnych do pracy biurowej w międzynarodowym środowisku usług ubezpieczeniowych.

 

Na stoisku Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie doradcy zawodowi z Centrum Informacji i Planowania Kariery postarają się odpowiedzieć na wiele pytań studentów wchodzących na rynek pracy, oraz pomóc w zredagowaniu własnego CV i listu motywacyjnego.  

 

Program obejmuje także prezentacje firm i szkolenia. Firma Socjomania poprowadzi szkolenie Pt. Jak wykorzystać potencjał mediów społecznościowych w skutecznym poszukiwaniu pracy?  W czasie szkolenia dowiesz się Co robić, aby być bardziej widocznym dla pracodawcy? To pytanie pojawia się często, gdy kolejne wysłane CV nie przynosi odpowiedzi od rekruterów.

W dobie nowych mediów szukanie pracy i wszystkie związane z nim działania, nie może ograniczać się do przeglądania ogłoszeń na portalach pracy. Media społecznościowe mogą być doskonałym narzędziem w tym procesie o ile umiejętnie z nich skorzystamy. Podczas wykładu przedstawię zarówno zbiór dobrych praktyk wykorzystania mediów społecznościowych przy procesie szukania pracy, jak i takich, które mogą nas przekreślić w oczach potencjalnego pracodawcy.

 

 

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego poprowadzi szkolenie Modelowanie biznesowe oraz przemyślane modelowanie własnej kariery zawodowej, kluczem do sukcesu każdego przedsiębiorczego studenta.

Podczas warsztatu podejmiemy wspólną próbę stworzenia innowacyjnego modelu biznesowego przykładowego przedsiębiorstwa. Dziś już nie tylko nowatorski produkt, usługa czy też technologia świadczą o Twojej innowacyjności. Podczas spotkania dowiecie się również jak przełożyć zdobytą wiedzę i umiejętności na własny innowacyjny model prowadzenia biznesu, który pozwoli Wam dołączyć do grona przyszłych innowacyjnych przedsiębiorstw. Jak widzą nas nasi klienci, jaką orientacje ma moja firma, czy zastanawialiście się na ten temat? Praktyczne wskazówki oraz mapa empatii, którą wspólnie stworzymy w oparciu o praktyczne biznesowe doświadczenia pozwolą jeszcze lepiej ukierunkować Wasze przyszłe przedsiębiorstwa na Waszych klientów bez których trudno oczekiwać rynkowego sukcesu.

 

 

 

Patronat honorowy nad Targami Pracy objęli:

JM Rektor Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie – Prof. dr hab. Włodzimierz Sady, Jerzy Miller – Wojewoda Małopolski.

Więcej informacji na stronie: www.targipracy.ur.krakow.pl