Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Trwa rekrutacja do PwC

Co roku do pracy i na praktyki PwC przyjmuje ponad 200 studentów i absolwentów do biur w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Program praktyk to świetna okazja do zdobycia nowych umiejętności, a także doskonały start do przyszłej kariery.

Już w trakcie studiów (bądź tuż po ich ukończeniu) można sprawdzić się w jednym z trzech głównych działów PwC: audyt, doradztwo podatkowe i prawne, doradztwo biznesowe. W ramach każdego z działów funkcjonują zespoły, utworzone w oparciu o branże lub zakres tematyczny zagadnień, którymi się zajmują.


PwC co roku jest doceniane za przyjazną atmosferę pracy i możliwość rozwoju zawodowego. Potwierdzają to wielokrotnie przyznawane nam tytuły Pracodawcy Roku, Pracodawcy Marzeń oraz tytuł Idealnego Pracodawcy.


Praca z ekspertami

Dołączając do naszego zespołu masz pewność, że zaoferujemy Ci stały rozwój oparty o realizację ciekawych projektów biznesowych, system szkoleń oraz naukę pod okiem najlepszych specjalistów, ekspertów w swoich dziedzinach – mówi Ewa Zmysłowska, menadżer ds. rekrutacji w PwC. W firmie ceniona jest otwartość, nowatorskie podejście do podejmowanych zadań, inicjatywa i chęć uczenia się, jednak to współpraca jest podstawą działania. Tworzone są zespoły w ramach działów, a także między nimi, aby jak najefektywniej wykorzystać posiadaną wiedzę i potencjał. Jesteśmy głęboko przekonani, że najlepsze rozwiązania są owocem pracy zespołowej. W firmie panuje przyjazna, pełna życzliwości atmosfera. Wszyscy zwracamy się do siebie po imieniu, bez względu na to czy rozmawiamy z kolegą z zespołu, prezes Olgą Grygier-Siddons, Jackiem Sochą czy Ryszardem Petru – dodaje.


Ambitne zadania

Zdecydowałem się na PwC, ponieważ praca tutaj to codzienne wyzwania oraz rozwiązywanie niebanalnych problemów. Moje projekty obejmują doradztwo dla firm z różnych obszarów gospodarki od telekomunikacji poprzez energetykę kończąc na ochronie zdrowia. Dzięki różnorodności pracy jestem w stanie znaleźć obszar biznesu, który najbardziej mnie interesuje oraz konkretną specjalizację (np.: controlling, HR, innowacje), w których chce się doskonalić w przyszłości – mówi Łukasz Maślaniec, uczestnik programu praktyk, obecnie konsultant w dziale doradztwa biznesowego.

Praca w PwC charakteryzuje się współpracą z klientami, licznymi spotkaniami z instytucjami publicznymi orazdziałaniem według najwyższych standardów profesjonalnych, technicznych i etycznych. PwC oferuje możliwość realizowania projektów dla największych firm w Polsce oraz poznanie ludzi, którzy tymi firmami zarządzają. Dzięki temu zdobywam wiedzę w zakresie najlepszych praktyk rynkowych” – dodaje Łukasz.


Dostęp do globalnych zasobów wiedzy

O danej organizacji świadczy nie tylko jej pozycja rynkowa, ale także troska o pracowników. Chcemy być zarówno miejscem, w którym można rozwinąć swoje zawodowe kompetencje, jak również świetnym miejscem do pracy – mówi Ewa Zmysłowska. PwC jest świadome, że aby utrzymać wiodącą pozycję na rynku, musi rozwijać potencjał wszystkich pracowników. Plan szkoleniowy obejmuje pracowników wszystkich szczebli i działów, w zależności od etapu rozwojowego, na którym się znajdują, ich kompetencje i umiejętności rozwijane są podczas odpowiednio dopasowanych szkoleń biznesowych, technicznych i „miękkich”. Zależnie od potrzeb pracownicy uzyskują uprawnienia Biegłego Rewidenta lub Doradcy Podatkowego, a także certyfikaty m.in. ACCA , CIA, PMP czy CIMA. Ponadto początkujący konsultanci poznają podstawy zagadnień podatkowych, rachunkowych oraz metodologii wykonywanej pracy.

Rozpoczynając pracę miałem trzydniowe szkolenie tzw. induction, na którym omawiano podstawowe zasady pracy w firmie. Szkoleń i programów rozwojowych w PwC jest wiele i dobrane są indywidualnie w zależności od doświadczenia i specjalizacji konsultanta. Co roku odbywa się ATC – Advisory Training Campus, w ramach, którego pracownicy wyjeżdżają na tydzień czasu, aby przejść cykl szkoleń, jak również Advisory University, cykl szkoleń zagranicznych – potwierdza Łukasz Maślaniec. Ponadto osoby zainteresowane zdobyciem doświadczenia międzynarodowego mają możliwość wyjazdu na staże zagraniczne w ramach programu Global Mobility oraz EPIC. 


Inspirujący ludzie

Różnorodność powoduje, że każdy dzień pracy w audycie jest inny i niepowtarzalny, a co za tym idzie codziennie zdobywasz nową wiedzę. Nie jest to jednak siedzenie nad książką i „wkuwanie” teorii rachunkowości, a praca na żywym organizmie w postaci spółki – podkreśla Szymon Jurski, konsultant w zespole audytu. Spotkania z zarządem, burzliwe dyskusje z kolegami i koleżankami z zespołu, czy kontakt z ekspertami z danej dziedziny to chleb powszedni audytora – dodaje. Jeżeli tylko dodacie do tego ciekawych ludzi z PwC, z którymi będziecie współpracować i  przyjemną atmosferę pracy to otrzymacie przepis na świetny początek swojej kariery biznesowej. Możliwość zdobycia doświadczenia, młodzi ludzie i duża dawka nowej wiedzy spowodowały, że wybrałem PwC!

 

Program Praktyk w PwC skierowany jest do studentów ostatnich lat. Dla studentów I i II roku studiów I stopnia, organizowany jest WEX Program. Jest to program płatnych praktyk letnich, połączony z cyklem szkoleń, dla osób zainteresowanych przyszłą karierą w branży konsultingowej. A już jesienią najlepsi studenci ostatniego roku oraz absolwenci będą mogli wziąć udział w nowym programie, który umożliwi przekrojowe poznanie specyfiki pracy w firmie doradczej, zakończone ofertą pracy w wybranym dziale.


Rekrutacja na Program Praktyk trwa do 31 marca.

Więcej na: www.pwc.pl/kariera.