Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Trwa WAMPIRIADA na UEK / 19-22.04 godz. 9.00 – 16.00 /

Już 19.04.2010 r. rusza jubileuszowa XX edycja WAMPIRIADY organizowanej przez Niezależne Zrzeszenie Studentów UEK! Gorąco zapraszamy wszystkich, którym niesienie pomocy innym nie jest obojętne na hol Pawilonu Dydaktyczno-Sportowego UEK od dziś do czwartku w godzinach od 9:00 do 16:00!

 

Wspólnie pobijamy rekord polski w ilości zerbanej podczas Wampiriady krwii! Na wszystkich krwiodawców czekają także wyjątkowe nagrody, oraz nasza wspaniała maskotka – Krwiopijek! 

 

 

Czym jest Wampiriada?

To największy, ogólnopolski projekt honorowego krwiodawstwa wśród młodzieży akademickiej, organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Staramy się, aby każdy student oddający krew otrzymał oprócz posiłku regeneracyjnego od RCKiK również symboliczny prezent. Celem Wampiriady jest propagowanie honorowego oddawania krwi. Właśnie dzięki takim akcjom uświadamia się problem zapotrzebowania krwi – bezcennego lekarstwa, którego nie da się wytworzyć syntetycznie. A przecież tak wielu z nasmoże być krwiodawcą! Dlatego nasza Organizacja co roku organizuje Wampiriadę by krzewić w studentach chęć niesienia pomocy innym. 

 

 

Historia Wampiriady 

Pierwszą akcję przeprowadziły środowiska krakowskie w roku 1999 roku – i tak trwa to nieprzerwanie do tej pory. Bardzo szybko inicjatywę organizowania „Wampiriady” przejęły inne ośrodki NZS w Polsce. Obecnie jest to jeden z głównych projektów Niezależnego Zrzeszenia Studentów, charakteryzujący się cyklicznością (dwie edycje w roku -na wiosnę i jesień), wysokim stopniem organizacji oraz terminowym i starannym wykonaniem wszystkich działań ze strony Wolontariuszy NZS. 

 

 

 

Szczegóły akcji na stronie: http://www.wampiriada.nzsuek.pl/