Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Trzy dni pod znakiem edukacji

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej, a potem kierunku studiów i uczelni, to dziś najważniejsze decyzje w życiu każdego młodego człowieka. Wizyta na Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym PERSPEKTYWY 2012 z pewnością ułatwi ich podjęcie

Ponad 200 wystawców z kraju i zagranicy, bogaty program debat, prezentacji i spotkań – XVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2012 to największa w naszej części Europy impreza promująca edukację, od gimnazjum po studia podyplomowe i MBA. Organizatorzy oczekują około 50 tysięcy odwiedzających: uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, studentów, nauczycieli, dyrektorów szkół, doradców zawodowych i rodziców.

 

– Edukacja jest dziś dobrem „strategicznym” – podkreśla Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, pomysłodawca Salonu. – Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, że warto i trzeba się uczyć, poszerzać wiedzę, zdobywać nowe umiejętności. Na Salonie interesującą ofertę dla siebie znajdą zarówno gimnazjaliści i maturzyści, jak i studenci poszukujący studiów II stopnia, a także… ich rodzice, zainteresowani studiami podyplomowymi, programami MBA albo kursem językowym. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

Tegoroczny Salon otworzy debataPrzyszłość szkolnictwa wyższego w Polsce” – oparta na opracowaniach przygotowanych w ramach projektu „Akademickie Mazowsze 2030” – której celem jest wskazanie działań niezbędnych do przyspieszenia rozwoju cywilizacyjnego i budowie w naszym kraju społeczeństwa opartego na wiedzy.

 

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie przygotowała dwa cykle prezentacji: dla gimnazjalistów przygotowujących się do kwietniowego egzaminu oraz dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którym zbliżający się termin egzaminu maturalnego spędza sen z powiek. W czasie spotkań z ekspertami OKE będzie można nie tylko dowiedzieć się o obowiązujących procedurach egzaminacyjnych, ale także poznać najczęściej popełniane błędy. „Nie taki straszny ten egzamin” – brzmi tytuł wszystkich prezentacji poświęconych egzaminowi gimnazjalnemu w nowej formule, który już pod koniec kwietnia będą zdawać uczniowie klas trzecich. Po uważnym wysłuchaniu ekspertów OKE, z pewnością egzamin ten stanie się mniej straszny!

 

Jak wybierać szkołę ponadgimnazjalną? Z pewnością trzeba to robić z głową… Właśnie taki tytuł – „Wybieraj z głową!” – mają prezentacje przygotowane dla gimnazjalistów przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy.

 

Wybór kierunku studiów i uczelni to wciąż jedna z najważniejszych życiowych decyzji. Z pewnością łatwiej ją będzie podjąć po zapoznaniu się z ofertą interesujących nasz uczelni. Na Salonie wybór będzie naprawdę imponujący: gościom targów zaprezentuje się około setki szkół wyższych z kraju, a także uczelnie m.in. z Kanady, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Australii, Niemiec, Belgii. Po raz pierwszy będzie promował się w stolicy Uniwersytet Emanuela Kanta z Kalingradu. O zaletach studiowania w Kanadzie, Australii, Niemczech opowiedzą na specjalnych spotkaniach przedstawiciele ambasad i instytucji promujących szkolnictwo wyższe. Wiele interesujących propozycji studiów II stopnia znajdą też studenci.

 

Sobota jest na Salonie dniem rodzinnym, targi odwiedzają wtedy młodzi ludzie ze swoimi rodzicami. I właśnie w sobotę ze swoimi pomysłami – czasami szalonymi – zaprezentuje się klasa gimnazjalna Jarka Szulskiego, autora głośnej powieści „Zdarza się„. Uczniowie gimnazjum Reytana, ich rodzice i wychowawca spróbują odpowiedzieć na odwieczne i bardzo trudne pytania: „Co to znaczy „dobra klasa”? Jaka jest i jaka powinna być rola? Czy i jak budować zaufanie pomiędzy nauczycielami, rodzicami a uczniami?” Zapraszamy młodzież i dorosłych!