Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Trzynasta edycja Akademickich Targów Pracy w Łodzi

Już 25 kwietnia 2018 r. odbędzie się kolejna, trzynasta edycja Akademickich Targów Pracy. Wydarzenie to będzie miało miejsce niezmiennie w Hali Expo- Łódź przy al. Politechniki 4 w Łodzi.

Akademickie Targi Pracy to jedno z największych i najważniejszych przedsięwzięć na ogólnopolskim rynku pracy, zarówno dla pracodawców, jak i osób poszukujących pracy.

Wystawcy, czyli firmy, które poszukują pracowników pośród absolwentów i studentów z regionu łódzkiego, mają tego dnia możliwość przedstawienia swojej oferty praktyk oraz staży. Jest to doskonała okazja, aby przyszli pracownicy poznali oczekiwania swoich pracodawców z rynku krajowego, ale również zagranicznego. Dodatkowo ATP to wydarzenie, które daje możliwość nawiązania współpracy z organizatorami, czyli największymi uczelniami w regionie: techniczną – Politechniką Łódzką oraz medyczną – Uniwersytetem Medycznym w Łodzi.

Dla firm udział w Targach to doskonały sposób na promocję swoich produktów i usług wśród odwiedzających oraz wystawiających się na ATP. Dzięki temu organizacja może zaprezentować się z zupełnie innej strony, jako nowoczesna, chętna do współpracy z młodymi ludźmi oraz otwarta na ich potrzeby i aspiracje. Te i inne aspekty niewątpliwie wpływają na sposób postrzegania firmy.

Jak podkreślają organizatorzy, Akademickie Targi Pracy są dedykowane wszystkim studentom i absolwentom- nie tylko z Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Medycznego. Świadczy o tym fakt, że organizatorami są Politechnika Łódzka oraz organizacje działające w jej obszarze: Board of European Students of Technology PŁ (BEST PŁ), Biuro Karier Politechniki Łódzkiej (BK PŁ), Erasmus Student Network – European Youth Exchange Łódź (ESN-EYE Łódź) oraz Koło Naukowe Zarządzania Zasobami Ludzkimi Experience (KN ZZL Experience). Nie możemy zapomnieć, że to wielkie wydarzenie nie odbyłoby się bez pomocy Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz jego organizacji: Fundacja dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (FUMED), Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (ABK UM). Do realizacji wydarzenia przyczynił się także Urząd Miasta Łodzi.

Studenci i absolwenci mają także możliwość w tym dniu uczestniczenia w bezpłatnych szkoleniach i warsztatach, które prowadzone przez profesjonalnych trenerów podnoszą ich kwalifikacje i uzupełniają oraz systematyzują zdobytą wcześniej wiedzę. Każdy uczestnik warsztatów znajdzie obszar tematyczny, którym będzie zainteresowany.

Dodatkowo w dniu Targów jest dostępna, dla wszystkich studentów i absolwentów, Strefa Doradcza, w której to pod czujnym okiem ekspertów uczestnicy mogą sprawdzić swoje CV oraz Listy Motywacyjne.

Nadchodzącą edycję Targów będą uświetniać następujący Sponsorzy: ABB, Ericsson, Euroglas, Exaco, Grupa Tubądzin, Pracuj.pl, Procter & Gamble, Transition Technologies PSC.

Wszelkie informacje podawane będą na bieżąco na oficjalnej stronie internetowej (www.atp.lodz.pl ) oraz fanpage’u ATP. Warto dodać, że udział w szkoleniach oraz wstęp na całe wydarzenie jest bezpłatny.