Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Twoje miejsce w ABB

Jesteśmy przekonani, że młodzi ludzie zawsze wnoszą pozytywną energię do organizacji. Robimy wszystko, żeby programy stażowe ABB były dla Was jak najbardziej atrakcyjne, stawiając Wasz rozwój na pierwszym miejscu.

W Krakowie nabór na staże do naszego Centrum Usług Wspólnych oraz Korporacyjnego Centrum Technologicznego odbywa się przez cały rok. Zapraszamy studentów, którzy chcą poznać lepiej firmę ABB: jej technologie i kulturę organizacyjną, a także zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe w międzynarodowym środowisku. Dogodne lokalizacje oraz elastyczny czas pracy sprawiają, że połączenie stażu ze studiami jest możliwe. Co dzień udowadnia to ponad 200 studentów, zarówno kierunków technicznych i informatycznych, związanych z zarządzaniem, ekonomią czy finansami, jak również filologicznych. Praktyki trwają od 3 do  6 miesięcy. Po ich odbyciu studenci bardzo często decydują się na przedłużenie współpracy w formie stażu lub pracę na regularnym etacie (o ile oferowany jest etat). W ABB w Krakowie pracują osoby ponad 40 różnych narodowości, dlatego też swobodna komunikacja w języku angielskim jest warunkiem koniecznym do obycia stażu.

 

Z kolei w lokalizacjach, w których znajdują się nasze fabryki (m.in. Łódź, Aleksandrów Łódzki) obserwujemy wzmożone zainteresowanie odbyciem praktyk w okresie wakacyjnym. Organizujemy więc dodatkowo Program Praktyk Letnich, w ramach którego studenci i absolwenci mają okazję poznać zakłady produkcyjne ABB, wspierać poszczególne działy w codziennej działalności i w realizowanych projektach. Do tego programu poszukujemy studentów i absolwentów uczelni technicznych, głównie takich kierunków jak: elektrotechnika, mechanika i budowa maszyn, automatyka i robotyka, ale także logistyka oraz zarządzanie. Zależy nam na osobach, które znają język angielski na poziomie komunikatywnym, a także dobrze odnajdują się zarówno w pracy indywidualnej, jak i zespołowej. Proces rekrutacyjny do Programu Praktyk Letnich rozpoczyna się co roku w kwietniu.

 

Coś wyjątkowego?

Raz w roku ruszamy z Global Trainee Program związanym z konkretnym obszarem działalności firmy.  To szansa na zdobycie doświadczenia w międzynarodowym środowisku ABB i realizację konkretnych zadań
pod okiem mentora, a także możliwość poczucia prawdziwej odpowiedzialności biznesowej już na początku kariery zawodowej.
W ramach szkoleń stanowiskowych, kształcenia formalnego i opieki mentorów, studenci mają możliwość zdobycia wiedzy z konkretnego obszaru, a także rozwoju kompetencji osobistych. Uczestnicy od samego początku biorą udział w opracowywaniu własnego planu szkolenia, opierającego się na indywidualnych zainteresowaniach i potrzebach rozwojowych. To szansa na zdobycie doświadczenia w międzynarodowym środowisku ABB i realizację konkretnych zadań pod okiem mentora, a także możliwość poczucia prawdziwej odpowiedzialności biznesowej już na początku kariery zawodowej.

 


Global Trainee Program jest skierowany do absolwentów posiadających maksymalnie 1,5 roku doświadczenia zawodowego, którzy poza wiedzą związaną z konkretnym obszarem działalności i płynną znajomością języka angielskiego cechują się również:

 • zdolnościami przywódczymi i menedżerskimi,
 • „globalnym” sposobem myślenia i chęcią rozwoju
  kariery międzynarodowej,
 • dojrzałym charakterem i odpowiedzialnością,
 • motywacją do pracy i zdobywania wiedzy,
 • gotowością do pracy zespołowej,
 • elastycznością i otwartością na nowe pomysły,
 • umiejętnościami komunikacyjnymi i kompetencjami
  społecznymi.

Co o stażach w ABB sądzą nasi stażyści?

 

 

Dowiedz się więcej o możliwościach kariery w ABB!