Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Tydzień po Wrocław Career EXPO za – jak było?

Wrocław Career EXPO 2012, które z datą 14 listopada zamknęło jesienny sezon targów
pracy w Polsce, okazało się niewątpliwym sukcesem, głównie pod kątem poziomu
organizacji i frekwencji. Kolejna edycja przewidziana jest na wiosnę 2013 r.

Choć oficjalny początek targów ustalono na godz. 11:00, już po 10:00 przed wejściem na halę IASE ustawiali się w kolejkę pierwsi uczestnicy. 250 z nich otrzymało torbę z upominkami od firm partnerskich i organizatorów.

Obecność każdego z odwiedzających została odnotowana – przez cały dzień na targach spędziło od dwóch do ośmiu godzin dokładnie 3007 zarejestrowanych gości. 70% z nich to studenci i świeżo upieczeni absolwenci, pozostałe 30% – zdeklarowani pracownicy z doświadczeniem, specjaliści. Podczas Wrocław Career EXPO odbyło się 9 szkoleń i wykładów, prowadzonych m.in. przez Komisję Europejską, firmę szkoleniową Active Strategy czy firmy partnerskie – np. AmRest.

Uczestniczące w nich osoby przyswajały wiedzę dotyczącą odkrywania własnego potencjału zawodowego i rozwoju w konkretnych firmach. „Bardzo udane targi, super szkolenia, organizacja też jak najbardziej na tak” – podsumowuje wydarzenie jedna ze studentek Politechniki Wrocławskiej. Pozytywne opinie wyrażały również firmy: „To jedne z najlepiej zorganizowanych targów pracy, na jakich kiedykolwiek byłam” – mówi Małgorzata Zawada z PwC.

Przez cały czas trwania targów na zaaranżowanej scenie nieustannie odbywały się prezentacje i konkursy, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Szczęśliwym zwycięzcą nagrody głównej – iPada mini – został Piotr Wojdyło. Organizatorzy już teraz planują kolejną, wiosenną edycję targów – Wrocław Career EXPO 2013 – tym razem w głównym budynku Hali Stulecia i na większą skalę. Zamierzają zaskoczyć odwiedzających jeszcze nie raz, dlatego warto trzymać rękę na pulsie i regularnie odwiedzać stronę www.careerexpo.pl a także fanpage wydarzenia: www.facebook.com/plCareerEXPO.