Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Uczelniany Przegląd Filmów Chińskich

Dramat "Chinka" w reżyserii Xiaolu Guo, wyróżniony Złotym Lampartem w Locarno, znajdzie się w programie krakowskiego Przeglądu Filmów Chińskich.

Trzy filmy dokumentalne i jeden fabularyzowany dokument zostaną zaprezentowane podczas rozpoczynającego się 3 września Uczelnianego Przeglądu Filmów Chińskich.
 
W repertuarze będzie można zobaczyć obrazy takie jak: „W górę Jangcy”,  „Chinka”, „Sfabrykowany obraz” oraz „ Martwa natura”.
Każdy z filmów prezentuje w sposób wnikliwy obraz współczesnych Chin. Począwszy od dramatu „W górę Jangcy”, w którym teraźniejszość zderza się z przeszłością, a bogactwo sąsiaduje z niewiarygodna wręcz biedą, poprzez wyjątkowy obraz „Chinka”, nazwany przez krytyków bajką na opak, czy „Sfabrykowany obraz” który jestkonfrontacją obrazu świata rzeczywistego z obrazem świata jaki istniał do niedawna, a skończywszy na nagrodzony na festiwalu w Wenecji filmie „Martwa natura”, opowiadającym historie górnika i pielęgniarki na tle ginącego świata w dolinie Jangcy.
Organizatorzy przeglądu, Wyższa Szkoła Europejska oraz Kino pod Baranami, przewidzieli także kilka atrakcji, m.in. przed seansami będzie można poznać zasady parzenia zielonej herbaty oraz zobaczyć slajdy ze zdjęciami współczesnych Chin.
Przegląd adresowany jest do wszystkich pasjonatów kina azjatyckiego i potrwa do 5 września.
 
 
PROGRAM
 
Piątek, 3.09.10
g. 20.00
20.00 – W GÓRĘ JANGCY | Up the Yangtze, reż. Yung Chang, 2007, 95’
Sobota, 4.09.10
20.00- CHINKA/She, a ChineseXiaolu Guo, 2010, 99’, reż.
21.45 – SFABRYKOWANY KRAJOBRAZ / Manufactured Landscapes, reż.Jennifer Baichwal, 2006, 90′
niedziela, 5.09.10
20.00 – MARTWA NATURA / Sanxia haorenZhang Ke Jia, 2006, 108’, reż.