Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

UJOT FM nadaje dla wszystkich studentów!

Chcesz dowiedzieć się, co ciekawego dzieje się w Polsce i na świecie? A może kochasz kulturę? Wszystko to czeka na Ciebie na antenie studenckiego radia UJOT FM. Jest to rozgłośnia internetowa, dlatego można jej słuchać wszędzie – wystarczy tylko być online.

Grupa na co dzień zwyczajnych studentów przemierza mury Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, aby za drzwiami z logiem UJOT FM przemienić się w profesjonalnych radiowców. Są zmotywowani, kieruje nimi żądza zdobycia doświadczenia, nowych wrażeń oraz pokazania się szerszemu gronu odbiorców. Zmagania radiowców możecie śledzić przez całą dobę pod adresem www.ujot.fm

W tym roku rozgłośnia obchodzić będzie dopiero drugie urodziny, jednak za jej powstaniem stoi długi czas przygotowań. Studio było od samego początku zbrojone w odpowiedni sprzęt techniczny. Po opanowaniu przewodów i programów, nadszedł czas na ćwiczenie warsztatu dziennikarskiego – wszystko po to, aby w niewielkim czasie stworzyć prężnie działającą rozgłośnię.

Od samych narodzin projektu, czuwa nad nim dwoje profesjonalnych dziennikarzy Radia Zet: Beata Sabała-Zielińska oraz Marcin Kubat. Redaktorzy są dla swoich podopiecznych jak rodzice, zawsze na posterunku, gotowi do pomocy. Pilnują, aby wszystkie audycje realizowane były na najwyższym poziomie.

Aby przenieść się do świata UJOT FM, wystarczy włączyć aplikację na telefonie lub wejść na stronę www.ujot.fm/player.

Czeka tam na Was obfita ramówka. Radio oferuje prawie 50 audycji o różnej tematyce. Za każdym z prowadzących kryje się osobna historia i pasja. Skupiają się oni na wielu aspektach – od sportu, polityki, ekonomii czy podróży aż po naukę, kulturę i kulinaria. Tutaj każdy słuchacz z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Nie brakuje oczywiście doskonałych pasm muzycznych. Rozgłośnia ma w swojej ofercie każdy gatunek – od rocka, cięższych brzmień, alternatywy czy rapu, po muzykę klasyczną, pop, oraz stare hity. Na antenie można usłyszeć także koncerty na żywo oraz relacje reporterów z największych tego typu wydarzeń.

W przerwie między audycjami usłyszeć możecie najświeższe newsy. Radiowi reporterzy i dziennikarze informacyjni co dwie godziny zbierają i przedstawiają najważniejsze informacje lokalne, krajowe i ze świata.

UJOT FM wyposażone jest w profesjonalny sprzęt, którego nie powstydziłaby się żadna duża stacja radiowa. Reporterzy zbierają materiały, montują dźwięki oraz przygotowują artykuły używając fachowych programów. Liczy się wspólne dobro, na które wszyscy radiowcy pracują razem. 

Reporterów UJOT FM możecie spotkać na wielu studenckich wydarzeniach. Spektakle teatralne, premiery książek czy targi naukowe – to tylko niektóre przykłady reporterskich zmagań. Szersze relacje są na bieżąco publikowane na stronie internetowej rozgłośni.

10 marca radio wystartuje w nowym projektem FORUM UJOTUM, który stanowić będzie cykl spotkań z największymi gwiazdami polskiego rynku medialnego. Goście opowiadać będą o zasadach działania mediów i prawach nimi rządzących. FORUM UJOTUM  to nie tylko szansa na osobiste spotkanie ze znanymi osobowościami, ale także możliwość zadania trudnych, nurtujących pytań oraz wymiany poglądów na temat funkcjonowania polskich mediów.

Jeśli zainteresowała Was działalność UJOT FM, zapraszamy do śledzenia jej postępów. Polubcie profil rozgłośni na Facebook’u: https://www.facebook.com/ujotfm/

Do usłyszenia! #SłyszymySię