Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Uniwersytet Gdański zaprasza na swoje Święto!

Rektor i Senat Uniwersytetu Gdańskiego mają zaszczyt zaprosić społeczność akademicką naszej uczelni na uroczyste posiedzenie Senatu UG z okazji Święta 42. rocznicy powołania Uniwersytetu Gdańskiego. Uroczystość odbędzie się 20 marca 2012 roku o godz. 10.00 w auli głównej Wydziału Prawa i Administracji w Gdańsku, ul. Bażyńskiego 6.

Uroczystość poprowadzi JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Bernard Lammek.

Uniwersytet Gdański 2012

Uniwersytet Gdański w liczbach

Koncert galowy Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego

Zgodnie z tradycją akademicką naszej uczelni, tego samego dnia – 20 marca 2012 roku o godzinie 19.00, w auli głównej Wydziału Prawa i Administracji UG, odbędzie się specjalnie przygotowany z okazji Święta UG koncert galowy Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego. W roku wieńczącym obchody 40-lecia Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego w programie koncertu znalazły się utwory gatunku Spirituals. Jak zapowiada Piotr Schroeder, kierownik chóru – koncert będzie okazją do pokazania klimatu starej Luizjany i Georgii oraz dekadenckiego Nowego Orleanu z przełomu wieków. Koncert poprowadzi dyrygent Chóru prof. Marcin Tomczak. W przygotowaniu programu pomagali asystenci: Aneta Kaleczyc i Maciej Jarczyński

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Nagrody „Nauczyciela Roku” im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza dla najlepszych nauczycieli akademickich

Tradycyjnie w czasie święta Uniwersytetu Gdańskiego zostaną wręczone nagrody „Nauczyciela Roku” im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza dla najlepszych nauczycieli akademickich Uniwersytetu Gdańskiego, dydaktyków cieszących się szacunkiem i uznaniem całej społeczności akademickiej. Laureaci tegorocznej nagrody to dr Barbara Wolnik z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki, dr Adam Barembruch z Wydziału Zarządzania oraz dr Wojciech Glac z Wydział Biologii.

Wyróżnienia otrzymali:dr Dariusz Wyrzykowski z Wydziału Chemii, prof. dr hab. Andrzej Stępniak z Wydziału Ekonomicznego, dr Magdalena Nowak z Wydziału Historycznego, dr Tomasz Maliszewski z Wydziału Nauk Społecznych, prof. UG, dr hab. Jerzy Cyberski z Wydziału Oceanografii i Geografii, dr Oktawian Nawrot z Wydziału Prawa i Administracji, dr Szymon Ziętkiewicz z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed.

Złote i Srebrne Pióro Universitatis Gedanensis dla dziennikarzy.

W czasie uroczystości wręczone zostaną również doroczne nagrody Złote i Srebrne Pióro Universitatis Gedanensis dla dziennikarzy.

20 marca, zgodnie z tradycją akademicką, JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego oraz prorektorzy i dziekani i UG złożą kwiaty na grobach Rektorów Uniwersytetu Gdańskiego: prof. Janusza Sokołowskiego, prof. Roberta Głębockiego, prof. Karola Taylora i prof. Czesława Jackowiaka.

Targi AKADEMIA 2012

W ramach obchodów Święta Uniwersytetu Gdańskiego tradycyjnie odbędą się Targi Akademia 2012 – największe na Pomorzu targi informacyjne dla kandydatów na studia. W czasie 18. edycji Targów AKADEMIA 2012 na niemal 100 stoiskach zaprezentuje się ponad 80 wystawców. Bogatą ofertę kształcenia zaprezentują największe uczelnie wyższe z całej Polski, zarówno publiczne, jak i niepubliczne, będą też obecne uczelnie zagraniczne. Oddzielne stoiska będą miały wszystkie wydziały Uniwersytetu Gdańskiego. Będzie można również zapoznać się z ofertą szkół policealnych, pomaturalnych, językowych, organizatorów kursów maturalnych i wydawnictw. Targi przeznaczone są dla wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, szczególnie zaś dla tegorocznych maturzystów.

Targi AKADEMIA 2012 to ponad 80 punktów programu, m.in.:

  • konsultacje z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w sprawie matur
  • próbne matury z matematyki, biologii, chemii, historii, WOS oraz języka angielskiego
  • spotkania z rektorami szkół wyższych
  • spotkania z dziekanami wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego
  • otwarte wykłady popularno-naukowe prowadzone przez znanych wykładowców
  • atrakcyjne warsztaty i pokazy doświadczalne
  • zwiedzanie laboratoriów i pracowni naukowych
  • zwiedzanie najnowocześniejszej na Pomorzu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Gdańskiego
  • program artystyczny

19-21 marca, Bałtycki Kampus Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku-Oliwie, ul. Wita Stwosza 55/57. Godziny otwarcia: 9.00-16.00. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Informacje na temat targów na specjalnej stronie: http://www.ug.edu.pl/akademia/