Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Up To Date Festival – jedyne takie wydarzenie w Polsce

Up To Date Festival to platforma łącząca muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Eklektyczna muzyka elektroniczna oraz niebanalny hip-hop w połączeniu z innymi, nieraz bardzo odległymi aktywnościami twórczymi, mają na celu porwanie umysłu i ciała na oddaloną od codzienności wyspę, wyróżniającą się w morzu banalności i tandety.

Festiwal z sukcesem pokazuje to, co w elektronice i rapie legendarne, najciekawsze i najbardziej fascynujące. Wszystko to w duchu DIY, podane w klimatycznym sosie skomponowanym według receptury znanej jedynie na Podlasiu, gwarantuje wrażenia absolutnie unikatowe.

Będzie się działo

W tym roku (8-9 września 2017) wystąpi blisko 50 artystów! Cztery sceny muzyczne – T-Mobile Electronic Beats, Technosoul, Czwarta Scena Czwórki i Red Bull 3Style Showcase – będą zlokalizowane na stadionie miejskim. Z kolei Centralny Salon Ambientu ma dwie lokalizacje. Pierwsza to niezmiennie sala kameralna Opery i Filharmonii Podlaskiej. Druga jest nowością. Chodzi o Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego przy ul. Świętojańskiej. Impreza odbędzie się w ogrodzie okalającym XIX-wieczną willę. W razie niesprzyjającej pogody może być przeniesiona do Opery.

Ubrania Pozdro Techno to nie wszystko

Na stadionie miejskim znajdziemy również strefę wystawców. W sklepiku można zaopatrzyć się w ubrania marki Pozdro Techno, podładować komórki, zapisać się do bazy dawców szpiku, pomóc w adopcji psów czy wreszcie sfotografować się z Fiatem 126p, festiwalową maskotką, która od lat towarzyszy wydarzeniu i przybiera nowe wcielenia. 

Uwagę zwraca charakterystyczny zielony namiot M”. Oprócz możliwości zakupu produktów TTI Poland tj. bibułki, papierosy, tytonie, hostessy wciągają do zabawy, zachęcając do udziału w konkursach. Na odważnych, którzy zdecydują się spróbować, czekają zawody w „zwijaniu skrętów”. Trzeba wiedzieć, że zdolności manualne niewątpliwie pomogą, ale najważniejsze jest tutaj twórcze podejście do tematu. Zawody Roll-Your-Own zawsze mają wielu uczestników, ale i sporą liczbę kibiców. Każdy, kto weźmie udział w konkursie, może liczyć na drobny upominek.

W pewnym wieku – za darmo!

W tym roku kontynuowana jest akcja 50+. Polega na tym, że osoby w wieku powyżej 50 lat mogą wejść bezpłatnie na stadion miejski; wystarczy okazać dowód osobisty. Podobnie jak przed rokiem po zakończeniu koncertów w ramach Centralnego Salonu Ambientu specjalna linia autobusowa „Pozdro Techno” przewiezie uczestników festiwalu na stadion miejski.

Festiwal Up To Date jest gorącą inicjatywą pomysłodawców, organizatorów i publiczności, którzy kierują się podobnymi wartościami; pokazując związki panujące we współczesnej muzyce i nowoczesnej kulturze.