Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Uroczystość wręczenia stypendiów na Uniwersytecie Gdańskim

Dr Grzegorz Welizarowicz i Antoni Górny z Wydziału Filologicznego znaleźli się w gronie laureatów konkursu na stypendia badawcze Programu Fulbrighta w roku akademickim 2012-2013. Gratulujemy!

Dr Grzegorz Welizarowicz otrzymał stypendium w kategorii Senior Fulbright Advanced Research Awards natomiast Antoni Górny w kategorii Junior Advanced Research Awards.

Stypendia, wspólnie finansowane przez rządy Stanów Zjednoczonych i Polski, zapewniają pokrycie kosztów podróży do i z USA oraz utrzymania i ubezpieczenia przez okres prowadzenia badań naukowych na amerykańskiej uczelni.

W sumie, w tegorocznej edycji konkursu na stypendia badawcze Programu Fulbrighta w roku akademickim 2012-2013 laureatami zostało dwadzieścia osób w kategorii po doktoracie i siedemnaście przed doktoratem. Ceremonia wręczenia dyplomów stypendystom odbędzie się 25 maja w Warszawie.

Obecnie przyjmowane są zgłoszenia do udziału w konkursie na rok akademicki 2013-14. Wszystkie informacje wraz z formularzami zgłoszeniowymi dostępne są na stronie: www.fulbriqht.edu.pl