Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Uwaga! Przedświąteczne uderzenie rękodzieła w Warszawie

Artchannel – Święta inne niż wszystkie?

Masz już dość tandetnych prezentów świątecznych? Męczy Cię ciągłe chodzenie po sklepach za upominkami i wyszukiwanie czegoś innego niż zawsze? A może chciałbyś poczuć klimat prawdziwych świąt i wykorzystać przedświąteczny weekend na dobrą zabawę zamiast zakupów? W tym roku możesz to zmienić! Przyjedź 12-13 grudnia do warszawskiej hali Expo XXI i zmień swoje święta dzięki festiwalowi Artchannel.
 
Przez dwa dni. Od rana do wieczora. Wśród ludzi z całego świata. Masz niepowtarzalną możliwość uczestniczenia w jedynym tego typu wydarzeniu rozrywkowo – artystycznym w Polsce! Koncerty, występy artystyczne, pokazy, warsztaty, targi niesamowitych prezentów, konkursy, spotkania ze znanymi aktorami. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników festiwalu Artchannel – Europejskiego festiwalu sztuki i rękodzieła. Nie czekaj na święta jak na ścięcie i opróżnienie Twojego portfela. Zaoszczędź swój czas, pieniądze i poczuj, że okres przedświąteczny nie musi być taki straszny.
 
Cały Świat prezentów w jednym miejscu
 
Kilkuset producentów i artystów z całego świata pojawi się już 12-13 grudnia w warszawskich halach Expo przy ul. Prądzyńskiego 12/14, żeby zmienić Twoje święta.
Wszyscy wystawcy zaprezentują oryginalne i ręcznie wykonywane wyroby, upominki lub produkty regionalne, których nie spotkalibyśmy w żadnym sklepie. Z uwagi na okres przedświąteczny, wiele z oferowanych rzeczy, przygotowanych będzie jako nietuzinkowe prezenty, gotowe do wręczenia bliskim na Święta.
– Wiemy jak trudno znaleźć prezent, który nie będzie kolejnymi skarpetkami lub kremem nawilżającym. Poszukiwania Świątecznych upominków dla wielu osób są koszmarem, który powraca każdego roku. Dlatego postanowiliśmy to zmienić– przekonuje Paweł Siedlecki, jeden z organizatorów festiwalu Artchannel. – Na naszym festiwalu będzie można znaleźć kilka tysięcy różnych prezentów. Zarówno dla wymagających Pań jak i typowych Panów, którym zazwyczaj tak ciężko coś wybrać, że w końcu dostają 5 zestawów maszynek do golenia – dodaje z uśmiechem.
Wśród prezentów festiwalu znajdziemy takie rzeczy jak: niesamowite witraże, ręcznie robione akcesoria do kuchni, szklane rzeźby i lampiony, afrykańskie maski, wyroby decoupage, czy też metaloplastykę. Każda kobieta znajdzie tam dla siebie unikalną biżuterię, niespotykane wzory ubrań, a także ozdoby i dodatki (ze srebra, złota, elementów drewnianych, bursztynu, metalu lub kamieni szlachetnych). Panowie będą mogli zaopatrzyć się w regionalne trunki różnych regionów świata i spróbować wiejskich specjałów. Wśród różnych wyrobów znajdą też drewniane kufle do piwa, ręcznie robione zapalniczki i niezwykłe akcesoria do samochodów.
 
Dobra zabawa i ciekawi ludzie  
 
Festiwal Artchannel to jednak nie tylko stoiska z nietuzinkowymi prezentami. Podczas dwóch dni festiwalu odbywać się będą różnego rodzaju atrakcje i konkursy. Na głównej scenie muzycznej będzie można posłuchać Ani Wyszkoni i obejrzeć występ kabaretu OTTO. Pojawią się również pastorałki z całego świata, Święty Mikołaj z prezentami dla dzieci i wielka loteria Świąteczna, w której będzie można wygrać cenne nagrody.
Poza główną sceną, zobaczymy natomiast pokazy kulinarne, sztukę barmańską i pokaz rzeźbienia w lodzie. Zapowiada się wielkie widowisko i dużo dobrej zabawy.
Nie mniej ciekawie będzie również w stworzonym na czas festiwalu miasteczku dla kreatywnych. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w warsztatach rękodzieła, przygotowanych z myślą o tych, którzy chcieliby nauczyć się tej sztuki. Na odważnych czeka ponad 70 różnych dziedzin, poziomów trudności i technik własnoręcznego tworzenia rękodzieła. Przez kilka godzin dobrej zabawy, będzie można stworzyć coś unikalnego i zrobionego na swój niepowtarzalny sposób.
 
 
 

Więcej informacji o festiwalu znajdziecie na stronie internetowej: www.artchannel.pl