Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

V Krakowski Festiwal Górski w grudniu

Wielkie święto gór zbliża się wielkimi krokami. Już 7 grudnia ruszy piąta, jubileuszową edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego. I jak na jubileusz przystało będzie bardzo światowo, bardzo ciekawie i bardzo emocjonująco. Odsłońmy już teraz rąbka tajemnicy.

Wzorem lat poprzednich na festiwalowej scenie staną wielkie osobowości świata wspinaczkowego; legenda angielskiego alpinizmu i himalaizmu eksploracyjnego Mick Fowler oraz amerykańska specjalistka od sportowych i wielkościanowych wspinaczek Steph Davis.
 
Polską scenę wspinaczkową zaprezentują równie godnie młodzi wspinacze, podróżnicy
i fotograficy, m.in.: Marcin Miotk, Kinga Baranowska, Piotr Morawski, Dawid Kaszlikowski, Eliza Kubarska i Mateusz Haładaj.
 
Prawdziwą gratkę mieć będą miłośnicy obrazu. W maratonie filmowym wystąpią nagrodzone filmy z kanadyjskiego Banff Mountain Film Festiwal oraz brytyjskiego Kendal Mountain Film Festiwal. Gonić je będą przebijające się produkcje polskie. Te zawalczą o Grand Prix KFG’07, które przyzna jury w nowym składzie, m.in: Jerzy Surdel, Marcin Koszałka
i Martyna Wojciechowska. Wybitny dokumentalista Marcin Koszałka poprowadzi również warsztaty filmu górskiego.
Amatorzy fotografii obejrzą z wielką przyjemnością wystawy czołowych polskich fotografików z dziedziny gór i alpinizmu.
Już tradycyjnie wręczona zostanie prestiżowa „Jedynka” za wybitne osiągnięcie na polu wspinaczkowym.
 
Swoje stałe miejsce w festiwalowym programie ma blok tatrzański, poświęcony wspinaniu, turystyce, narciarstwu i bezpieczeństwu w górach, a połączony z kursami pierwszej pomocy i prezentacją najnowszych rozwiązań technologicznych służących bezpieczeństwu w górach. Warsztatami i panelami dyskusyjnymi pokierują przedstawiciele TOPR, TPN, przewodnicy i wspinacze.
Na Targach Festiwalowych zobaczymy najnowsze kolekcje sprzętu i odzieży czołowych polskich i zagranicznych firm outdoorowych, oferty biur podróży i agencji trekkingowych, prezentację sprzętu narciarskiego oraz obszerny blok wydawniczy.
A dla rozruszania efektowne zawody w Skokach do chwytów i zajęcia na ściance wspinaczkowej pod okiem instruktorów PZA.
Termin: 7-9 XII 2007
Miejsce: kampus Akademii Ekonomicznej w Krakowie, ul. Rakowicka 27. 31-510 Kraków.
Szczegółowe informacje na stronie Festiwalu: www.kfg.pl.