Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

VII Festiwal Przedsiębiorczości BOSS

Już w kwietniu (11-14.04) warszawscy studenci będą mieli okazję wystartować w dorosłość…


Prawdopodobnie niewielu tegorocznym absolwentom uda się spełnić swoje zawodowe marzenia. Statystyki nie wróżą niczego dobrego. W styczniu w urzędach pracy było zarejestrowanych blisko 39 tysięcy absolwentów poniżej 27. roku życia.


Jest nadzieja!

Jak młody człowiek, wchodzący w samodzielne życie, ma się odnaleźć w takiej rzeczywistości? Może czas wziąć sprawy w swoje ręce, przestać szukać pracodawcy i zostać nim samemu? Odważniejsi już realizują swoje marzenia o własnym biznesie. Tym, której tej odwagi brakuje, zapraszamy na Festiwal Przedsiębiorczości, bo… przedsiębiorczości można się nauczyć!


Festiwal uczy życia

Studenci narzekają, że polskie uczelnie nie przygotowują ich do dorosłego życia. Festiwal Przedsiębiorczości, oferujący niestandardowe metody edukacyjne, od wielu lat pomaga młodym ludziom wziąć sprawy w swoje ręce i wystartować w samodzielność.


Trenerzy prowadzący zajęcia na festiwalu są pełni pasji i zaangażowania, którą skutecznie zarażają uczestników. Na warsztatach dowiedziałem się, jak biznes wygląda w praktyce. Przedsiębiorcy, którzy odnieśli sukces, dzielili się z nami wiedzą, którą sami zdobywali przez 30 lat pracy. Takiej wiedzy brakuje na polskich uczelniach”- wyznaje Łukasz, zeszłoroczny uczestnik Festiwalu.


Misja Festiwalu

Misją Festiwalu jest promowanie przedsiębiorczości wśród studentów. Festiwal jest czymś więcej niż serią nudnych wykładów, znanych nam z akademickiej codzienności. Składają się na niego inspirujące spotkania z ludźmi sukcesu, motywujące szkolenia i warsztaty prowadzone przez profesjonalistów, a także młodzieżowe wydarzenia.


Festiwal Przedsiębiorczości BOSS (Bardzo Odpowiedzialny Start w Samodzielność) jest unikalnym projektem. Odbywa się w 16 ośrodkach akademickich w Polsce – od II połowy marca do II połowy kwietnia. W każdej z miejscowości trwa od trzech do siedmiu dni, a całość zamyka się w ciągu miesięcznym.


Gdzie? Kiedy?

W Warszawie Festiwal odbędzie się dniach 11-14 kwietnia na Uniwersytecie Warszawskim, Politechnice, Szkole Głównej Handlowej, Akademii Leona Koźmińskiego i na Uczelni Łazarskiego.Tematyka Szkoleń

1. CSR – w małych i średnich przedsiębiorstwach

2. Umiejętności miękkie:

– autoprezentacja,

– sprzedaż,

– negocjacje,

– socjotechnika,

– NLP

3. Inwestycje kapitałowe (forex, giełda, new connect)

4. Start’upy