Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

VII Forum Młodej Logistyki

Studenci starają się stworzyć lepsze rozwiązanie od wykonanego przez profesjonalistów – już 12 kwietnia przekonamy się, czy im to się uda.

10.04.2008 r. – dzień rozpoczęcia VII Forum Młodej Logistyki zbliża się nieubłaganie, organizatorzy – Studenckie Koło Logistyki Stosowanej przy Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej – zapewniają, że etap przygotowania Forum ma się ku końcowi. Świat młodej logistyki czeka na początek konferencji z coraz większą niecierpliwością.
„Jesteśmy bardzo ciekawi jak poradzą sobie z tegorocznym studium przypadku uczestnicy Forum – mówią organizatorzy – obserwując zaangażowanie członków kół naukowych w udziale w konferencjach w latach poprzednich spodziewamy się naprawdę wysoko postawionej poprzeczki. Wszystko wskazuje na to, że uczestnicy będą starali się zaprezentować możliwie najbardziej oryginalne rozwiązania zadanego problemu”.
Uczestnicy VII FML-u podkreślają atrakcyjność nowej formy konferencji (m.in. realny case oraz wydłużenie czasu trwania konferencji do 3 dni), co przyczynia się do wykreowania nowych standardów wśród studenckich konferencji naukowych.
Realny case został przygotowany przez partnerów merytorycznych konferencji – firmę DGL. Tematyka tegorocznego zadania związana jest z restrukturyzacją firmy przewozowej. Studenci będą musieli zmierzyć się z zadaniem, które spędza sen z powiek wielu doświadczonym logistykom- co zrobić, żeby firma nie przynosiła strat.
Do udziału w VII Forum Młodej Logistyki zgłosiły się studenckie koła naukowe z całej Polski: Naukowe Koło Logistyki i Jakości (Akademia Techniczno – Humanistyczna w Bielsku – Białej), Studenckie Koło Naukowe Logistyki (Politechnika Śląska), Koło Naukowe AE Logic (Akademia Ekonomiczna w Poznaniu), Koło Logistyczne (Uniwersytet Gdański), Studenckie Koło Naukowe Zarządzania Logistycznego (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), Naukowe Koło Logistyków (Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu), Naukowe Koło Logistyki „DIALOG” (Akademia Ekonomiczna w Katowicach), Studenckie Koło Naukowe „Młody Menedżer” (Akademia Techniczno – Humanistyczna w Bielsku – Białej), Koło Naukowe Studentów Logistyki (Akademia Obrony Narodowej w Warszawie), Koło Naukowe Logistyki „TILOG” (Politechnika Krakowska), Studenckie Koło Naukowe Transportu Spedycji Logistyki (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie) oraz studenci z francuskiej Wyższej Szkoły Logistyki Przemysłowej (Ecole Supérieure de Logistique Industrielle) w Redon.
Wszystkim uczestnikom organizatorzy życzą wielu ciekawych pomysłów oraz niezapomnianych chwil: „Mamy nadzieję, że VII Forum Młodej Logistyki będzie miało dla uczestników nie tylko wartość naukową, ale również pozwoli na dobrą zabawę”.