Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

VII Ogólnopolska Konferencja Media Student 16-17.04

Nie tylko dla dziennikarzy!

Już wkrótce w dniach 16-17.04.2011r. w Centrum Prasowym Foksal na ul. Foksal 3/5 odbędzie się VII Ogólnopolska Konferencja Media Student.


Konferencja to platforma wymiany doświadczeń między przedstawicielami mediów studenckich oraz przedstawicielami mediów, którzy dziennikarstwem parają się zawodowo. Celem konferencji jest nie tylko integracja akademickiego środowiska dziennikarskiego, ale także inicjowanie dyskusji na bieżące tematy, inspirowanie do tworzenia oraz doskonalenie warsztatu dziennikarskiego uczestników.

 

Wśród gości, którzy zaszczycili nas obecnością w przeszłości byli m.in. Hanna Krall, Bronisław Wildstein, Igor Janke, Piotr Pytlakowski, Filip Ćwik, Wojciech Jagielski, Jacek Hugo-Bader i wiele innych osobistości.

 

Wśród kwestii, które będą poruszane na tegorocznej konferencji znajdzie się tematyka wolności słowa, swoboda przekazu a etyka dziennikarska, publicystyka oraz dziennikarstwo sportowe. Przygotowywane są także warsztaty z fotoedycji, przeprowadzania wywiadów, tworzenia reportaży oraz tekstów o turystyce, jak również szkolenie z emisji głosu i techniki wystąpień na antenie radiowej.

 

Wszystkie osoby zainteresowane mediami, studiujące na kierunkach dziennikarskich lub pokrewnych oraz związane z mediami studenckimi serdecznie zapraszamy na dwudniowy cykl paneli dyskusyjnych oraz warsztatów prowadzonych przez czołowych przedstawicieli polskich mediów.

 

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Wstęp na panele dyskusyjne jest wolny, zaś rejestracja na limitowane warsztaty ruszy na początku kwietnia Więcej informacji na temat konferencji na naszej stronie www.mediastudent.org. Przyjdź, nawet jeśli nie jesteś dziennikarzem!