Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

VIII Bałtycki Festiwal Nauki

Ponad 800 imprez w 12 nadmorskich miejscowościach odbędzie się w ramach VIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Impreza potrwa od 27 do 30 maja.

Udział w niej zadeklarowało 40 instytucji naukowych, a w organizację zaangażowało się niemal 4 tys. osób. Inicjatorem festiwalu jest Rada Rektorów Województwa Pomorskiego.

Najwięcej imprez – prawie 700 – odbędzie się na terenie Trójmiasta, z tego niemal 450 w Gdańsku. Poza tym festiwalowe imprezy zorganizowane zostaną na terenie Słupska, Elbląga, Miastka, Lęborka, Pelplina, Malborka, Będomina (gmina Nowa Karczma), Borucina (gmina Stężyła) oraz Wąglikowic koło Kościerzyny.

 
W przygotowaniu festiwalu biorą udział uczelnie wyższe, jednostki Polskiej Akademii Nauk, jednostki badawczo-rozwojowe oraz muzea i biblioteki z województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego (Elbląg).
 
Dr Tadeusz Zaleski, główny koordynator Bałtyckiego Festiwalu Nauki otrzymał w zeszłym roku nagrodę w konkursie „Popularyzator Nauki” organizowanym przez serwis Nauka w Polsce – Polskiej Agencji Prasowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
 
Szczegółowy program festiwalu na stronie: http://www.festiwal.gda.pl/VIIIBFN/. LT
 
 
 
Źródło informacji: PAP – Nauka w Polsce