Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Vision 2025: 6.000 euro dla studentów z Polski

Pierwsze miejsce w VIII edycji Vision 2025 – a tym samym główną nagrodę w wysokości 5 000 euro – zdobyli ex aequo Beata Bogusz z Polski ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Miroslav Tabernaus z Uniwersytetu Ekonomicznego w Pradze.

Penta Investments – środkowoeuropejska grupa inwestycyjna znana na polskim rynku m.in. z inwestycji w sieć Żabka Polska, mrożonkową grupę Iglotex czy operatora zakładów sportowych Fortuna – ogłosiła listę laureatów VIII edycji konkursu Vision 2025. Wśród tegorocznych zwycięzców po raz kolejny znaleźli się studenci z Polski – dwójka reprezentantów Szkoły Głównej Handlowej. Jury złożone z przedstawicieli funduszu spośród 83 zgłoszeń pochodzących z Polski, Słowacji oraz Czech nagrodziło łącznie 6 esejów wyróżniających się wybitnymi i nowatorskimi pomysłami. Pula nagród przyznanych w tej edycji konkursu wyniosła 16.000 euro.


Pierwsze miejsce w VIII edycji Vision 2025 – a tym samym główną nagrodę w wysokości 5 000 euro – zdobyli ex aequo Beata Bogusz z Polski ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Miroslav Tabernaus z Uniwersytetu Ekonomicznego w Pradze. To kolejne zwycięstwo studentki z SGH w Warszawie w konkursie Penty – w 2009, podczas VI edycji konkursu esej Beaty również zajął najwyższe miejsce.

Ponadto, na tegorocznej liście laureatów znalazł się także drugi reprezentant warszawskiej SGH – Paweł Chrzan. Za zajęcie trzeciego miejsca otrzymał on 1 000 euro.

Nagrodzone eseje polskich studentów poświęcone były wizji reformy systemu bankowości.


Za nami kolejna edycja konkursu Vision 2025. Studenci z Polski, Czech i Słowacji nie przestają zaskakiwać nas swoim dojrzałym i profesjonalnym podejściem do spraw społeczno-ekonomicznych. Po raz kolejny wybór najlepszych prac okazał się sporym wyzwaniem, dlatego też zdecydowaliśmy się nagrodzić aż sześciu uczestników konkursu. Pragniemy podziękować jednak wszystkim, którzy zechcieli podzielić się z Pentą swoimi poglądami – stanowią one dla nas cenne źródło wiedzy i inspiracji” – powiedział Jaroslav Haščák, partner zarządzający i jeden z założycieli Penta Investments.


Bardzo cieszymy się, że reprezentanci Polski już po raz trzeci znaleźli się wśród nagrodzonych w konkursie Vision 2025. Potwierdza to wysoki poziom oraz jakość pomysłów, jakie prezentują polscy studenci. Ich prace cechuje pomysłowość, kreatywność i przystępność. Serdecznie gratulujemy wygranej zarówno Beacie, jak i Pawłowi” – powiedział Rafał Sosna, dyrektor zarządzający Penta Investments w Polsce.

Zwycięzcy VIII edycji konkursu Vision 2025

1 miejsce: nagroda w wysokości 5.000 euro:

Beata Bogusz – studentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Miroslav Tabernaus – student Uniwersytetu Ekonomicznego w Pradze

2 miejsce: nagroda w wysokości 3.000 euro:

Jakub Šindelářstudent Uniwersytetu Ekonomicznego w Pradze

3 miejsce: nagroda w wysokości 1.000 euro:

Paweł Chrzan student Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Martin Smatana – student Imperial College of London oraz Martin Kolář – student Uniwersytetu Karola w Pradze


VIII edycja konkursu Vision 2025 objęła trzy kategorie tematyczne:

Wizja reformy systemu bankowości 2025

System publicznej opieki zdrowotnej 2025

Interesy publiczne a prywatne w projektach infrastrukturalnych w 2025


Zwycięzcy konkursu zostaną zaproszeni na oficjalne wręczenie nagród, które odbędzie się w Pradze. Prace laureatów Vision 2025 będą dostępne na stronie internetowej Penta Investments: www.pentainvestments.com


Konkurs Vision 2025 jest organizowany przez Penta Investments w celu nagrodzenia prezentowanego przez młodych ludzi nowatorskiego sposobu myślenia na temat biznesu i spraw życia społecznego. W tym roku odbyła się już ósma edycja konkursu Vision 2025 i jednocześnie trzecia, w której uczestniczyli studenci z Polski. We wszystkich 8 edycjach projektu zgłoszono ponad 570 esejów, spośród których Penta Investments wyróżniła w sumie 66 prac oraz przyznała studentom nagrody o łącznej wartości niemal 83,000 euro.