Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Vision 2025 – zgłoszenia do 31 sierpnia!

Nagroda główna wynosi 5.000 euro.

Przyjmowanie zgłoszeń w ramach IX edycji konkursu Vision 2025 potrwa jeszcze do 31 sierpnia. Inicjatywa realizowana jest przez Penta Investments – środkowoeuropejską grupę inwestycyjną, znaną na polskim rynku m.in. z inwestycji w sieć Żabka Polska, grupę Empik, mrożonkową grupę Iglotex czy operatora zakładów sportowych Fortuna. Uczestnicy konkursu, którzy w innowacyjny i kreatywny sposób zaprezentują wizję przyszłości na jeden z trzech tematów konkursowych, znów mają szansę wygrać do 5.000 Euro! Zwycięzcy zostaną wyłonieni do końca września 2012 roku.

„W poprzednich edycjach studenci z Polski przesłali do nas bardzo interesujące prace. Jesteśmy mile zaskoczeni ich kreatywnością i świeżym spojrzeniem na sprawy polityki, gospodarki i biznesu. W tegorocznej edycji zaproponowaliśmy temat lobbingu, ponieważ wciąż budzi on wiele emocji i kontrowersji. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak do tej kwestii podejdą studenci z Polski, Czech i Słowacji. Jest jeszcze czas na nadsyłanie prac, dlatego zachęcamy do udziału w konkursie” –mówi Lea Krčmáriková, menedżer fundacji Penta.

 

Tematem IX edycji konkursu są zagadnienia związane z przyszłością lobbingu do 2025 roku:

1.    Jak podmioty gospodarcze mogą popierać swoje interesy przed organami państwa?

2.    Jak podmioty gospodarcze powinny się komunikować z politykami oraz urzędnikami najwyższego szczebla?

3.    Czy konieczne jest regulowanie lobbingu przez prawo? Jeśli tak, to na jakich zasadach powinny być oparte przepisy?

 

Nagrody za najlepsze prace zostaną przyznane w wysokości:

5.000 EURO za 1. miejsce
3.000 EURO za 2. miejsce
1.000 EURO za 3. miejsce
 

Szczegółowe informacje na temat Vision 2025 – w tym regulamin – dostępne są na stronie internetowej organizatora www.pentainvestments.com w zakładce „Działalność społeczna”, a także na profilu konkursu na portalu Facebook: www.facebook.com/Vision2025. Zwycięzcy konkursu zostaną zaproszeni na oficjalne wręczenie nagród, które odbędzie się w Pradze. Prace laureatów Vision 2025 będą dostępne na stronie internetowej Penta Investments: www.pentainvestments.com.

 

W 8-letniej historii projektu Vision 2025, wpłynęło 573 esejów, spośród których Penta Investments wyróżniła 66 prac konkursowych, przyznając nagrody o łącznej wartości niemal 83 tys. euro.

O Penta

Penta Investments jest środkowoeuropejską grupą inwestycyjną założoną w 1994 roku, obecną na ponad 10 rynkach Europy – w sektorach private equity i real estate. W obszarze private equity Penta zarządza funduszem typu evergreen należącym do partnerów – jedynych udziałowców firmy. Oznacza to, że inwestycje finansowane są wyłącznie przez właścicieli funduszu, bez konieczności zbierania kapitału od inwestorów zewnętrznych. Penta Investments koncentruje się głównie na inwestycjach w przedsiębiorstwa średniej i dużej wielkości oraz na rozwoju tych firm. Na koniec 2011 roku łączna wartość aktywów należących do Penta Investments w Europie Środkowej osiągnęła wartość 4,7 mld euro, kapitał własny wyniósł 1,07 mld euro. Grupa odnotowała w 2011 roku skonsolidowane przychody w wysokości 1,7 mld euro oraz zysk netto 127 mln euro. Grupa zapewnia ponad 25 tys. miejsc pracy w swoich oddziałach oraz w spółkach portfelowych. Penta inwestuje w handel detaliczny, ochronę zdrowia, usługi finansowe, przemysł lotniczy, sektor inżynierii maszynowej oraz rozrywkę. Grupa rozpoczęła działalność w segmencie real estate w 2005 roku i obecnie wdraża projekty rozwojowe w Czechach i na Słowacji.

Obecnie aktywne inwestycje Penty w Polsce obejmują: EM&F Empik, Fortuna zakłady bukmacherskie, Iglotex, Dr.Max, Alpha Medical Polska i Clar System.

Więcej informacji o Grupie na www.pentainvestments.com