Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

W firmie doradczej EY czeka 250 miejsc pracy w 7 miastach

Wystartowała największa taka rekrutacja w roku. Na studentów i świeżo upieczonych absolwentów czekają miejsca pracy i płatne praktyki w każdym z działów EY: audytu, doradztwa podatkowego, doradztwa transakcyjnego, a także doradztwa biznesowego i IT. Oferty dotyczą pracy w 7 miastach. W tegorocznej wiosennej rekrutacji, EY – najlepszy pracodawca w wielu lokalnych i międzynarodowych rankingach – kontynuuje wyznaczony w ubiegłym roku trend i oferuje umowy o pracę nawet tym kandydatom, którzy nie zdobyli jeszcze tytułu magistra. Zgłoszenia można wysyłać do 9 kwietnia.

Firma doradcza EY zatrudnia w Polsce ponad 2800 profesjonalistów w 7 biurach w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Łodzi. Łącznie na całym świecie jest to 230 000 konsultantów w 700 biurach. Taka sieć kontaktów pozwala na wymianę wiedzy i doświadczenia z pracownikami ze 150 krajów.

W ramach wiosennej rekrutacji pracę oraz płatne praktyki znajdzie ćwierć tysiąca osób. – Czekamy zarówno na studentów studiów licencjackich, magisterskich, jak i na absolwentów. Dyplom magistra nie jest wymagany. W rekrutacji większą wagę przykładamy do potencjału kandydata, czyli tego, jak może się u nas rozwinąć – podkreśla Anna Woźniak, Doświadczony Menedżer ds. Rekrutacji w EY.

EY stawia także na różnorodność – firma jest otwarta na studentów kierunków niezwiązanych z finansami, bankowością, zarządzaniem czy prawem. Tym samym przy projektach pracują nie tylko osoby mające wykształcenie biznesowe, co sprawia, że zróżnicowane zespoły szerzej patrzą na stojące przed nimi wyzwania.

– Wiosenna rekrutacja to doskonały czas na wybór wymarzonej ścieżki kariery. Studenci przygotowują się do ostatniego semestru studiów i zaczynają zastanawiać się, co dalej –mówi Agnieszka Maciejewska, Dyrektor ds. Personalnych w EY. – Ze swoją ofertą wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom. Proponujemy im pracę w firmie doradczej, w której ścieżka kariery niekoniecznie musi iść jedną stałą specjalizacją. Pakiet szkoleń i kierunek rozwoju jest ustalany indywidualnie, wspólnie z osobistym doradcą kariery. W ramach naszych działów możemy zaproponować rozwijającą biznesową podróż nawet najbardziej wymagającym kandydatom. Otwieramy przed nimi podwoje najlepszej praktycznej szkoły biznesu. Potrafimy docenić ich innowacyjne pomysły, inicjatywę i zaangażowanie. Oferujemy także elastyczny czas i miejsce pracy, jeśli projekt na to pozwala, nasi pracownicy mogą wykonywać swoje zadania z każdego miejsca na świecie –dodaje.

– Nasi konsultanci zajmują się bardzo szerokim spektrum branż od energetyki przez opiekę zdrowotną po bankowość. Projekty obejmują analizę danych, innowacje, zarządzanie projektami, ocenę ryzyka, ale też doradztwo technologiczne czy wykrywanie nadużyć – mówi Anna Woźniak.

Na nowych pracowników czeka m.in. autorski program EY Care & Wellness – czyli świeże owoce w pracy, masaże profilaktyczno-relaksacyjne, wykłady na temat zdrowego trybu życia, treningi biegowe z polską olimpijką, pokój do drzemki, karty na zajęcia sportowe czy ubezpieczenie zdrowotne.

– Aby pokazać naszym potencjalnym pracownikom, jak wygląda praca w EY, przy okazji wiosennej rekrutacji wspólnie z twórcami kanału „Dla pieniędzy” przygotowaliśmy film, w którym pokazujemy „czy warto pracować w firmie doradczej?”. W poprzednich latach pokazaliśmy biuro w technologii 360° a także zrobiliśmy #wjazdnachate z Jackiem Gadovskim oraz film o tym, jak się pracuje w audycie. Zachęcam do obejrzenia naszych filmików – mówi Piotr Lenarczyk z Talent Team EY.

EY rekrutuje na wiele sposobów. Alternatywą dla klasycznego procesu jest udział w konkursach studenckich. Co roku kilka tysięcy studentów rywalizuje o atrakcyjne nagrody, ale i oferty pracy czy płatnych praktyk w: „Audit OdyssEY” – konkursie dla przyszłych audytorów, „EYe on Tax” – zmaganiach dla gwiazd doradztwa podatkowego, a także „EY Financial Challenger” – turnieju dla rekinów biznesu. Konkursy studenckie EY to nie tylko warte kilkadziesiąt tysięcy złotych nagrody, ale przede wszystkim wyjątkowa okazja do zdobycia unikalnego doświadczenia i szansa na sprawdzenie się w roli doradcy czy audytora w prawdziwych biznesowych sytuacjach.

Firma doradcza EY co roku jest doceniana w rankingach najlepszych pracodawców. W 2017 roku znalazła się na podium konkursu Pracodawca Roku organizowanego przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. Wyboru firmy, która jest najbardziej pożądanym pracodawcą na polskim rynku, dokonali studenci IV i V roku studiów kierunków ekonomicznych z 15 polskich miast. W corocznym badaniu „TOP 100 Idealny Pracodawca” prowadzonym przez międzynarodową organizację Universum wśród ponad 25 tys. studentów polskich uczelni, firma EY w 2017 roku zajęła pierwsze miejsce w kategoriach „Accounting” oraz „Financial Services”. Jako jedyna ze swojej branży, zdobyła także tytuł „Great Place To Work 2017” przyznawany na podstawie badania pracowników.

Więcej informacji nt. wiosennej rekrutacji można znaleźć tutaj


O firmie EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Na całym świecie EY zatrudnia ponad 247 570 pracowników, których łączą wspólne wartości i przywiązanie do dostarczania klientom wysokiej jakości usług. Misją EY jest ciągłe usprawnianie rzeczywistości wyrażające się w haśle „Building a Better Working World”. Firma pomaga swoim pracownikom, klientom i społecznościom, w których funkcjonuje wykorzystać ich potencjał.

EY ma biura w ponad 150 krajach, dzięki czemu może wspierać klientów w niemal każdym zakątku świata. W Polsce ma około 2900 specjalistów pracujących w 7 biurach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w Centrum Usług Wspólnych. Na lokalnym rynku EY wielokrotnie nagradzano tytułami najlepszej i najskuteczniejszej firmy doradztwa podatkowego wg rankingu Dziennika Gazety Prawnej. Firma wygrywała również Ranking Audytorów Rzeczpospolitej.

EY angażuje się w działania na rzecz promocji przedsiębiorczości. Od 15 lat zaprasza kandydatów do startu w polskiej edycji konkursu Przedsiębiorca Roku, której zwycięzcy reprezentują nasz kraj w międzynarodowym finale World Entrepreneur of the Year organizowanym co roku w Monte Carlo.

EY od wielu lat na całym świecie wspiera inicjatywy związane ze sztuką. W Londynie jest partnerem Tate Britain i Tate Modern. Współpracuje także z British Museum czy National Gallery. Liczne projekty realizowane są także w Australii. W EY Polska działa inicjatywa EY Art Club promująca polskich artystów młodego pokolenia. Organizowane są spotkania z ludźmi sztuki, wykłady i wspólne zwiedzanie wystaw. Od 2017 roku EY Polska jest Mecenasem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

EY to także jeden z najlepszych pracodawców w Polsce. Firma została wielokrotnie wyróżniona tytułem Idealnego Pracodawcy według Uniwersum, a także Najbardziej Pożądanego Pracodawcy w rankingu „Pracodawca Roku®” prowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. W 2017 roku Great Place to Work nagrodził EY w kategorii organizacji zatrudniających ponad 500 pracowników.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl