Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

W Krakowie powstaje studencki GrowAPP Team – ma pomóc 6-latkom iść do szkoły

Jeszcze tylko tydzień potrwa rekrutacja na jedyny taki w Polsce kierunek studiów– Digital Design. Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie dla nowego dream teamu przygotowuje specjalny projekt stworzenia aplikacji, która wszystkim 6-latkom idącym od przyszłego roku do szkoły pomoże w nauce alfabetu i liczenia.

Wyłoniony z rekrutacji ‘dream team’ ma zmierzyć się z wyzwaniem, które ma w sobie elementy komunikacji, grafiki, logiki, edukacji, w dodatku na poziomie 6-latków i z dostosowaną dla nich ergonomią. Dzieci mają mieć przyjemność w nauce alfabetu i liczenia. – Zdobywaną wiedzę będziemy od razu przekładać na praktykę, tworząc projekt przydatny szerokiej grupie odbiorców – mówi Piotr Filipiuk wykładowca na kierunku Digital Design. Aplikacja będzie jednym z elementów toku studiów, obok spotkań się z artystami i praktyk w renomowanych agencjach.

Do 17 września trwa rekrutacja na studia II stopnia (magisterskie). Dwa dni później odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna sprawdzająca kreatywność, zdolności plastyczne i kierunkowe kandydatów.

Digital Design to innowacyjny kierunek, który łączy świat informatyki ze światem sztuki. Krakowska uczelnia jako jedyna w Polsce oferuje wszystkim chętnym zajęcia z takiej specjalizacji. – Nasz absolwent będzie posiadał wiedzę z zakresu sztuk pięknych, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru grafiki cyfrowej i projektowania aplikacji webowych – mówi Piotr Filipiuk. Absolwenci Digital Design znajdą pracę m.in. jako graficy komputerowi, webdesignerzy, animatorzy, specjaliści ds. multimediów oraz w agencjach reklamowych i centrach promocji.

Innowacyjny kierunek ma być odpowiedzią na potrzeby rynku pracy, a tok studiów zakłada praktyczne aplikacje wiedzy teoretycznej już od pierwszych zajęć.

Szczegóły rekrutacji: http://wydzialsztuki.up.krakow.pl/?page_id=5798