Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

W maju ceny mieszkań poszły w górę

Po kwietniowym spadku tempa wzrostu cen mieszkań w wielu miastach, w maju na rynku wtórnym ceny znów poszły w górę – wynika z najnowszego raportu serwisu OFERTY.NET

Za wyjątkiem Gdańska, gdzie w maju zanotowano spadek cen mieszkań o 1,9%, we wszystkich dużych miastach lokale zdrożały w porównaniu do kwietnia. Zdecydowanym liderem wzrostu cen jest Poznań, gdzie w maju za własne M trzeba było zapłacić, aż o 5,7% więcej niż miesiąc wcześniej. W przeciągu ostatnich 3 miesięcy mieszkania w stolicy Wielkopolski podrożały już o 25%.
 
Zdecydowanie wyższe ceny w maju zanotowano również w Łodzi, gdzie lokale podrożały o 3,7%. Podobnie było w Krakowie, gdzie po kwietniowym 1% wzroście wydawało się, że ceny zaczną się powoli stabilizować. W maju jednak „skoczyły” one średnio o 3%.
 
Według analityków z serwisu OFERTY.NET po okresie, w którym na skutek ciągłej przewagi podaży mieszkań sprzedawcy windowali ceny miesiąca na miesiąc sytuacja zaczyna się powoli uspokajać. Ceny osiągnęły bowiem w wielu miejscach górny poziom akceptowalności przez nabywców i w najbliższym czasie sprzedawcy prawdopodobnie ostudzą swoje apetyty na zarobek.
 
AK
 
Źródło: Mieszkania wciąż drożeją – Raport OFERTY.NET (czerwiec 2007); 2007-06-18