Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

W ramach XIV FESTIWALU NAUKI bezpłatny wstęp do trzech krakowskich muzeów REJESTRACJA TYLKO DO 18 MAJA!

Tegoroczny Festiwal Nauki odbywa się pod hasłem "Z nauką przez wieki", w związku z tym, główny koordynator wydarzenia – Uniwersytet Rolniczy w Krakowie przygotował pakiet bezpłatnych biletów do wybranych krakowskich muzeów, które będzie można zwiedzić z przewodnikiem: Muzeum Inżynierii Miejskiej, ul. Św. Wawrzyńca 15 – 21 maja, Muzeum UJ, Collegium Maius, ul. Jagiellońska 15 – 22 maja
Podziemia Rynku – Muzeum Historyczne Miasta Krakowa (Rynek Główny 1) – 24 maja

Aby z nich skorzystać, należy w terminie do 18.05.2014 r. wypełnić specjalnie przygotowany formularz, który dostępny jest na stronie internetowej Festiwalu – www.festiwalnauki.ur.krakow.pl

Wszystkie osoby, którym uda się zarejestrować, otrzymają zwrotną informację na podany przez siebie adres mailowy.

Bilety będą do odbioru w kasach przed rozpoczęciem zwiedzania.

Serdecznie zapraszamy!

XIV Festiwal Nauki w Krakowie odbywać się będzie w dniach od 21 do 24 maja br. Głównym koordynatorem Festiwalu jest już po raz czwarty Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Tegoroczne hasło nawiązuje do obchodów Jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uroczyste rozpoczęcie Festiwalu Nauki w Krakowie z udziałem władz lokalnych i samorządowych odbędzie się na scenie na Rynku Głównym w Krakowie w czwartek, 22 maja br. o godz. 12.00.

21 maja na krakowskich Błoniach zorganizowany zostanie Bieg po Wiedzę, który w zależności od kategorii odbędzie się na dystansach: 2000 metrów, 1000 metrów i 500 metrów. Start (na wysokości wejścia do Parku im. H. Jordana) planowany jest na godzinę 10:00, a zakończenie na godzinę 14.00. Na zakończenie planowany jest bieg reprezentacji rektorów i dziekanów z krakowskich szkół wyższych.

Festiwal tradycyjnie rozpocznie koncert muzyki klasycznej przygotowany przez Akademię Muzyczną w Krakowie. Na zakończenie Festiwalu zaplanowano spektakl przygotowany przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie pt. American Poetry Breakfast.

Głównym miejscem prezentacji od 2005 roku jest płyta Rynku Głównego w Krakowie, gdzie na 1000 m2 powierzchni powstaje namiotowe miasteczko nauki i kultury. To właśnie tam wyższe uczelnie Krakowa oraz instytuty naukowe prezentują swoje profile i przybliżają
w dostępnej formie skomplikowane mechanizmy tego świata. Oprócz Rynku Głównego, stałym miejscem prezentacji jest ulica św. Anny 12, gdzie zlokalizowane jest Collegium Medicum UJ. Festyn Nauki na Rynku Głównym i w Collegium Medicum UJ trwać będzie od czwartku, 22 maja do soboty, 24 maja br. W tym samym czasie w budynkach uczelni, instytutów oraz innych organizacji odbywać się będą wykłady, spotkania, panele dyskusyjne, wystawy, warsztaty naukowe.

Pierwszy Festiwal Nauki w Krakowie zorganizował Uniwersytet Jagielloński
z okazji 600-lecia Odnowienia Akademii Krakowskiej
Po Uniwersytecie Jagiellońskim głównym organizatorem była Akademia Górniczo-Hutnicza (2005-2007), a po niej Politechnika Krakowska (2008– 2010). Od 2011 r. funkcję koordynatora objął Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. W tym roku w organizację Festiwalu zaangażowanych jest 14 uczelni wyższych Krakowa i 3 instytuty naukowe.