Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

W stronę szczęścia, Tal Ben-Shahar (Rebis)

Czy można nauczyć się być szczęśliwym? Ależ tak!

Jak to zrobić? Ben-Shahar, przedstawiciel rewolucyjnego nurtu psychologii pozytywnej, genialnie łączy osiągnięcia nauki z poradami dotyczącego samorozwoju oraz duchowego oświecenia i przedstawia zasady, którymi należy kierować się w codziennym życiu. Daj sobie szansę i otwórz się na nie, a poczujesz się spełniony, bliżej ludzi i będziesz… żyć szczęśliwiej.
Jeśli bierzesz udział w „wyścigu szczurów” i żyjesz nadzieją, że jeszcze kiedyś będziesz szczęśliwy, ale nie potrafisz cieszyć się teraźniejszością…
Jeśli jesteś hedonistą, który umie docenić w życiu to, co dobre – smaczne jedzenie, wyborne wino, towarzystwo przyjaciół – lecz nie potrafi osiągnąć trwałego spełnienia…
Jeśli jesteś nihilistą, który porzucił już nadzieję na znalezienie szczęścia…
Możesz nauczyć się żyć szczęśliwiej.
Potraktuj W stronę szczęścia jak osobistą książkę ćwiczeń. W każdym rozdziale znajdziesz błyskotliwe omówienie kolejnych aspektów szczęścia i propozycje prostych ćwiczeń, które pozwolą Ci ujrzeć swoje życie w nowym świetle i odnaleźć sens i poczucie celu.
Doktor Tal Ben-Shahar to jeden z najpopularniejszych wykładowców na Uniwersytecie Harvarda. Co piąty student tego uniwersytetu jest słuchaczem jego inspirujących wykładów na temat szczęścia. Mówi się o nim w National Public Radio, CNN i CBS, pisze w „New York Times” i „Boston Globe”. Sam jest jest harvardczykiem, absolwentem filozofii i psychologii. Od dziesięciu lat uczy etyki, zasad przywództwa i poczucia własnej wartości. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.talbenshahar.com.