Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wallander – Mężczyzna, który się uśmiechał

Gratka dla wielbicieli twórczości Henninga Mankella! Film na dvd na podstawie specjalnego scenariusza skandynawskiego pisarza i powieść kryminalna jego pióra są już dostępne (w pakiecie).

Film „Wallander” to opowieść o pozorach. Za fasadąmałomiasteczkowej, szwedzkiej społeczności czają się zło i mrok, z którymi będzie się musiał zmierzyć komisarz Wallander, bohater bestsellerowych powieści Henninga Mankella, najpopularniejszego europejskiego pisarza kryminałów. Nagrodzony na festiwalu filmów policyjnych w  Cognac „Wallander” opowiada o perfekcyjnym planie, który wywróci do góry nogami życie komisarza. W kinach od 22 czerwca 2007! Film dostępny na dvd od 29 czerwca 2007. (Blink) 

Książka „Mężczyzna, który się uśmiechał” jest kolejną powieścią kryminalną Henninga Mankella z niezwykle popularnego cyklu o komisarzu Wallanderze. Po kilkunastomiesięcznej nieobecności w pracy spowodowanej depresją Kurt Wallander postanawia odejść z policji. I właśnie wtedy z prośbą o pomoc zwraca się do niego Sten Torstensson – znajomy prawnik, podejrzewający, że wypadek samochodowy, w którym zginął jego ojciec, Gustaw, był w istocie starannie zaplanowanym morderstwem. Kilka dni później Sten zostaje zastrzelony w swoim biurze. Świetnie skonstruowana intryga, niesłabnące napięcie, mnożące się zagadki i wyraziste postaci – wszystko to czyni z książki Mankella lekturę, od której pasjonaci kryminałów nie będą mogli się oderwać. Książka dostępna w księgarniach od 29 czerwca 2007! (WAB)