Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wampiriada

„Wampiriada” jest akcją studenckiego honorowego krwiodawstwa, organizowaną na terenie kampusów akademickich w całym kraju przez Niezależne Zrzeszenie Studentów przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Obecnie jest to jeden z głównych i najbardziej znanych, cyklicznych projektów NZS-u naUniwersytecie Warszawskim. Patronat nad akcją objęła Pani prof. dr hab. Katarzyna Chałasińska-Macukow – Rektor Uniwersytetu Warszawskiego..
 
Zbiórka krwi odbyła się 29 marca 2010 r., w godzinach 9.00-14.00, na Krakowskim Przedmieściu, na terenie kampusu głównego Uniwersytetu Warszawskiego. Na plac przed instytutem historii wjechał specjalny autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa przeznaczony do pobierania krwi.
 
Każda osoba, która wzięła udział w Wampiriadzie dostawała kubek i długopis z logiem Wampiriady, jak również kupony rabatowy do wykorzystania w lokalach gastronomicznych i usługowych, które wyraziły chęć wsparcia akcji (m.in. Tarabuk, Grawitacja, Kafka, Klimaty Kulinarne).
 
Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem studentów. Przed autobusem tworzyły się kolejki ludzi czekających na oddanie krwi. Łącznie, w ciągu akcji zgłosiło się i zarejestrowało 65 osób czego krew oddało 49 osób.
 
Mamy nadzieję, że z każdą następną akcją wynik będzie prezentował się jeszcze lepiej. Następna, już V edycja Wampiriady odbędzie się 25 i 27 maja. Serdecznie zapraszamy!

Chcielibyśmy również szczególnie podziękować: Pani prof. dr hab. Katarzynie Chałasińskej-Macukow i Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa za wsparcie i pomoc w realizacji projektu Wampiriada.