Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wampiriada

Wampiriada to ogólnopolski projekt organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Obecny jest na licznych renomowanych polskich uczelniach, w tym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Mimo swej przywodzącej na myśl upiornych krwiopijców nazwie, jest to akcja charytatywna – jej ideą jest promowanie honorowego krwiodawstwa, jego wagi, zapotrzebowania na nie oraz wreszcie faktu, że pomagać oddając krew może niemal każdy. Poza tematyką samego krwiodawstwa, Wampiriada promuje szeroko pojęty zdrowy tryb życia.

Na mediach społecznościowych akcji znaleźć można liczne informacje podane w formie faktów i ciekawostek. Dowiemy się z nich między innymi, że jedynym źródłem krwi dla szpitali są ludzie lub, że krew wcale nie musi być czerwona. Ponadto Wampiriada wchodzi we współpracę z rozmaitymi partnerami I ambasadorami, którzy szykują niespodzianki dla wszystkich zainteresowanych akcją.

W Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w dniach 6-8 grudnia odbędzie się również finał akcji – możliwość oddania własnej krwi w honorowych celach.