Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wampiriada – Studenckie Honorowe Krwiodawstwo

5, 6, 8 maja br. Niezależne Zrzeszenie Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie już po raz 19. organizuje zbiórkę krwi w ramach projektu „Wampiriada – Studenckie Honorowe Krwiodawstwo”.

„Wampiriada” należy do najbardziej rozpoznawalnych studenckich projektów charytatywnych i jest organizowana na uczelniach w 11 województwach. Akcja odbywa się dwa razy w roku – jesienią i wiosną. Głównym celem „Wampiriady” SGH jest szerzenie idei honorowego krwiodawstwa nie tylko wśród studentów i pracowników uczelni, ale i wśród mieszkańców Warszawy. Dzięki pomocy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz Partnerów akcji, z roku na roku wzrasta grono krwiodawców i ilość zebranej krwi.

Bardzo ważne jest szerzenie świadomości, że krew praktycznie ciągle jest potrzebna i nie da się jej niczym zastąpić. Codziennie dochodzi do wypadków, których konsekwencją jest utrata znacznej ilości krwi, co ma bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Również osoby dotknięte różnego rodzaju dolegliwościami potrzebują krwi, dlatego jej oddawanie jest tak niezwykle ważne. Współczesna medycyna nie znalazła jeszcze środka, który byłby stanie zastąpić tak niezbędny do życia składnik. Niewielki gest, jakim jest jednorazowe oddanie krwi, może uratować nawet trzy życia. Honorowi krwiodawcy ratują życie milionom ludzi na świecie.

W dniach 5, 6 i 8 maja, w godzinach 9:30 – 14:30, studenci i mieszkańcy Warszawy po raz kolejny będą mogli oddać krew w krwiobusie za budynkiem głównym SGH. We współpracy z fundacją DKMS Polska będzie miała miejsce również rejestracja dawców szpiku, która odbędzie się na Auli Spadochronowej SGH w dniach 5-8 maja, w godzinach 9:30 do 16:00.

W czasie trwania akcji zostaną zorganizowane różne konkursy, a na krwiodawców czekają upominki przygotowane przez Partnerów „Wampiriady”.