Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wampiriada we Wrocławiu

Już 23 października w czwartek, na wrocławskim Rynku odbędzie się pierwsza w przeszło trzydziestoletniej historii Wampiriady, Gala Otwarcia – WampiriaDay.

Głównym sponsorem tegorocznego projektu jest Bank Ochrony Środowiska. Projekt jest również współfinansowany ze środków z Ministerstwa Pracy i Polityku Społecznej w ramach funduszu inicjatyw obywatelskich
W godzinach 13 – 17 pod Biblioteką Miejską oraz w jej budynku prowadzona będzie zbiórka krwi, podczas której każdy z dawców tradycyjnie otrzyma czekolady oraz uczestniczył będzie w losowaniu nagród, jakimi w tym roku będą między innymi półroczne kursy językowe w Empik School, wejściówki do kin i teatrów, koszulki oraz pen – drive’y.
W trakcie poboru prowadzonego przez dwa krwiobusy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, na scenie, ustawionej po przeciwległej stronie Rynku, rozpocznie się muzyczno – artystyczna część czwartkowego wydarzenia. Będziemy świadkami groteski, satyry, powagi przemówień, ale przede wszystkim potężnej, wieczornej energii polskich muzyków.
Na scenie jako pierwszych zobaczymy kabareciarzy grupy Limo. Gdańska formacja od 1999 roku uzbierała już ponad 20 nagród w prestiżowych konkursach takich jak PaKa czy Wyjście z Cienia, a ich numery cieszą się niesłabnącą popularnością. Zaraz po nich nowość – Nowaki. Świeża grupa, rozpoczynająca karierę pod tą nazwą, jednak mająca już za sobą spore doświadczenie w innych kabaretach. Nie wywołują początkowych oklasków, nie są jeszcze znani, jednak występy kończą się zawsze owacjami na stojąco. Po humorystycznych i sarkastycznych skeczach, przyjdzie czas na przemówienia zaproszonych gości, których dokładny skład tak naprawdę do samego końca będzie niespodzianką. Po nich przyjdzie czas na klimatyczne, wieczorne granie. Na scenie pojawi się żywa legenda polskiej muzyki – Stanisław Soyka, którego usłyszymy w towarzystwie Sextetu. Jazzowe kawałki przeplatane z klasykami, stworzą niewątpliwie magiczny i niesamowity klimat w ten jedyny w swoim rodzaju, październikowy wieczór. Scena w ten czwartek, do samej ciszy nocnej, będzie tętniła energią, ponieważ zaraz po tym koncercie, zobaczymy i usłyszymy Marikę. Ta najlepsza polska wokalistka gatunków reggae, nu jazz, ragga, dancehall, właśnie wydała płytę „Plenty”, z której kawałka „Moje Serce” trudno nie usłyszeć na imprezie czy w radiu. Świetne, energiczne koncerty przyciągają publikę zarówno podczas plenerów jak i klubowego grania. Kiedy po pewnych bisach mocny, kobiecy wokal ucichnie, zaczniemy się martwić o to, czy wrocławski Rynek przetrwa uderzenie. Jamal. Wielki sukces pierwszej płyty, kawałki takie jak „Policeman”, „Tubaka”, „Kiedyś będzie nas więcej” najdłużej na listach przebojów, występy wspominane miesiącami… A w drodze do wytwórni kolejna rewolucja – płyta „Urban Discotheque”… Charyzmatyczny Miodu, wielka energia i niezapomniany koncert, to z pewnością odpowiednie zakończenie tego wieczoru.
Cóż dodać? WampiriaDay to wydarzenie, którego tej jesieni po prostu nie można przegapić 🙂