Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Warszawskich Dni Informatyki

W dniach 25-26 marca odbyła się piąta, jubileuszowa, edycja Warszawskich Dni Informatyki – największej, studenckiej konferencji IT. Wydarzenie współorganizowane było przez studentów z warszawskich uczelni, tj. PW, WAT, UW, SGGW, PJWSTK, UKSW, SGH oraz WIT przy wsparciu sponsorów – Asseco Poland, Accenture oraz Sygnity.

Podczas dwóch intensywnych dni uczestnicy wysłuchali prelekcji oraz wzięli udział w warsztatach „Od zera do bohatera” przygotowanych przez prelegentów – znanych ekspertów, jak i również samych studentów. Wystąpienia były podzielone na ścieżki tematyczne takie jak: IT Management, IT Development, Web Development, Mobile Development oraz Infrastruktura & Sieci.

W trakcie konferencji miało miejsce wiele wydarzeń towarzyszących. Najważniejszym z nich była Giełda Pracy IT, w której udział wzięło kilkudziesięciu wystawców oferujących pracę i praktyki w obszarze informatyki. Na uwagę zasługiwały również liczne turnieje gier na konsolach, „afterparty”, oraz kilkanaście konkursów z nagrodami.

W przeddzień konferencji odbył się  Panel Rektorski w Senacie RP, którego gospodarzami byli senatorzy – prof. Marek Rocki i prof. Kazimierz Wiatr, a uczestnikami rektorzy warszawskich uczelni i przedstawiciele świata biznesu oraz studenci z kół naukowych i samorządów. W ramach panelu odbyła się dyskusja, która dotyczyła największych wyzwań związanych z informatyką w polskiej nauce.

Jak twierdzi Aleksandra Jaskulak – koordynator WDI – Kończymy 5 edycję i już zaczynamy myśleć o następnej, widzimy możliwości zmian Warszawskich Dni Informatyki, tak by następna konferencja jeszcze lepiej odpowiadała na potrzeby studentów i absolwentów. Wydarzenie od początku istnienia gromadziło setki, a obecnie  tysiące uczestników, więc widzimy potrzebę dalszego rozwoju. Zapraszamy na WDI 2015!