Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Warsztaty tańca irlandzkiego z Dorotą Czajkowską

Zapraszają Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego „ALTRENATOR” i Zespół Tańca Celtyckiego Uniwersytetu Gdańskiego „ANIMUS SALTANDI”.

„Animus Saltandi” – to grupa pasjonatów, która nie przepuści okazji, by pobawić się w rytmie irlandzkich i szkockich melodii. Tańczymy zarówno układy tradycyjne, jak i współczesne, chętnie korzystamy z dziedzictwa kulturowego Irlandii i Szkocji, ale też wiele układów choreograficznych tworzymy sami. Jako zespół staramy się ciągle rozwijać, jeździmy na rozmaite zgrupowania i zapraszamy do współpracy znanych instruktorów tańca. Tym razem nawiązaliśmy kontakt z Dorotą Czajkowską, tancerką, choreografką i organizatorką licznych festiwali tanecznych.
 
 
Dorota Czajkowska poprowadzi zajęcia z zakresu tańca miękkiego (soft shoe). W programie warsztatów – technika tańca soft, nauka tańców ceili oraz autorski 3hand (prowadząca zastrzega sobie prawo zmiany programu zajęć).
 
Warsztaty są adresowane do osób, które miały już wcześniej kontakt z tańcem. Do dyspozycji warsztatowiczów będzie szatnia. Należy zabrać ze sobą miękkie obuwie na zmianę.
 
 
 
13 grudnia, godz. 18-21
Rektorat UG, sala 62
Ul. Bażyńskiego 1a
Koszt: 40 zł
 
 
 
 
Dorota Czajkowska z tańcem irlandzkim związana jest blisko 10 lat – jako tancerka, choreograf i organizator różnego rodzaju imprez związanych z tańcem irlandzkim (zawodów, festiwali, warsztatów). Występowała na największych scenach  ww Irlandii, m.in. w Sali Kongresowej i na Przystanku Woodstock. W swoim dorobku ma pokazy dla telewizji i teatrów z całej Polski. Polsce i
 
Jest to również wielokrotna złota medalistka i niewątpliwie najliczniej tytułowana polska zawodniczka, dwukrotnie awansowała do Mistrzostw Świata (raz drużynowo i raz solowo).
 
Jej nauczycielem przez dłuższy czas była Sarah Clark wieloletnia solistka w przedstawieniach „Lord of The Dance” i „Feet of Flames” Michaela Flatley’a. Aktualnie Dorota uczy się w szkole Tir Na n’ Óg pod okiem Shane’a McAvinchey – tancerza „Riverdance”.
 
Ona sama natomiast jako instruktor i choreograf współpracuje z początkującymi grupami w Polsce w ramach regularnych zajęć i warsztatów weekendowych.
 
 
 

Szczegółowe informacje o grupie: https://www.animussaltandi.pl/