Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Warto przeczytać – nowości od Znaku

Najbliższe miesiące z premierami Wydawnictwa Znak zapowiadają się niezwykle interesująco!

W księgarniach jest już dostępna książka Araf Elif Shafak. To współczesna, uniwersalna powieść o sile i wadze spotkania – nie tylko z innym, ale przede wszystkim z samym sobą; przewrotnie mówi o tożsamości, obcości, wspólnocie i poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi.

Można także już przeczytać najnowsza książkę Magdaleny Kordel Sezon na cuda. Gdzieś u podnóża Sudetów, w Malowniczem, jest pensjonat Uroczysko. Jego nowa właścicielka Majka na dobre zadomowiła się w miasteczku. To miejsce ma dla niej magiczny, niepowtarzalny klimat, tu może rozwinąć skrzydła i na dobre zapomnieć o przeszłości.

 

Wśród nowości jest też Milczenie Shusaku Endo. To oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o Bogu, patrzącym w milczeniu na ludzkie cierpienie i ludziach, próbujących to milczenie zrozumieć. Martin Scorsese, zafascynowany książką, chciał sfilmować tę historię już 25 lat temu. W końcu mu się to udało. 30 lat po Misji powstało kolejne filmowe arcydzieło mówiące o działalności jezuitów na krańcach świata.

 

Luty, to także nowa książka Michała Olszewskiego, dziennikarza, redaktora naczelnego krakowskiego oddziału „Gazety Wyborczej”, znanego prozaika i reportażysty, laureata Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Michał Olszewski tym razem zaskakuje współczesną prozą. Pod tytułem Upał kryje się fikcja, która boli bardziej niż rzeczywistość.

 

W marcu warto sięgnąć po Milionerkę  i poznać losy Barbary Piaseckiej-Johnson, wdowy po potentacie z branży kosmetycznej. Milionerka, napisana przez reportażystkę Ewę Winnicką to próba rozwiązania zagadki jednej z najbogatszych Polek w USA. Dzięki opowieściom wieloletnich pracowników i znajomych państwa Johnsonów. Ewa Winnicka pozwala zobaczyć, jak naprawdę wyglądało codziennie życie za bramą ich luksusowej rezydencji. Od ubogich polskich imigrantów po jeden  z najsłynniejszych rodów, którego żadne pieniądze nie zdołały ocalić przed skandalami i nieszczęściem – reporterka pokazuje, jak zaskakująco realizuje się czasami amerykański sen.


Więcej na www.znak.com