Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wawel stawia na kreatywnych

Branża FMCG jest jednym z bardziej dynamicznych sektorów na świecie. Tylko w Polsce  jej wartość szacuje się na ponad 255 miliardów złotych. Dlatego firmy, które chcą pozostać w czołówce, stawiają na kreatywnych i energicznych pracowników, którzy za cel obierają sobie wspólny sukces. Firma Wawel SA, jeden z liderów na rynku wyrobów cukierniczych w naszym kraju, właśnie z takich osób buduje swoją kadrę.
 

Obok dostępu do najnowszych technologii, oferujemy naszym pracownikom środowisko pracy dające szansę na rozwój i ciągłe podnoszenie kwalifikacji.

 
 

Połączenie tradycji z nowoczesnością

Początki firmy Wawel sięgają końca XIX wieku, kiedy krakowski przemysłowiec Adam Piasecki otworzył niewielką pracownię cukierniczą. Słynny „Król Czekolady”, zanim otworzył pierwszy zakład przy ul. Długiej w Krakowie, terminował przez wiele lat w cukierniach warszawskich mistrzów, pracując dosłownie od świtu do nocy albo i dłużej. Kiedy sam został pracodawcą, zasłynął m.in. z uczciwego traktowania pracowników, których trud potrafił docenić. Kontynuacja tej tradycji oraz dbałość o receptury i pasja do czekolady sprawiła, że dziś konsumenci wyrobów Wawel mają dostęp do 150 rodzajów słodyczy, które można znaleźć w ponad 40 państwach znajdujących się na pięciu kontynentach. Dodatkowo, na terenie całego kraju działa sieć dwunastu firmowych sklepów Wawel, oferujących całą gamę produktów wytwarzanych w naszych dobczyckich zakładach produkcyjnych. Dynamiczny rozwój i ciągłe dążenie do ekspansji sprawiło, że od 1998 roku Firma notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Pionierzy w udoskonalaniu receptur

Współczesne realia rynkowe wymagają bieżącego dostosowywania się do ciągle zmieniających się potrzeb konsumentów. Idzie za tym konieczność uważnej obserwacji oczekiwań rynku oraz podejmowanie odważnych decyzji. Dzięki tym umiejętnościom jesteśmy pionierem w dziedzinie udoskonalania receptur słodyczy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnych konsumentów, którzy dokonują świadomych decyzji zakupowych oraz zwracają szczególną uwagę na skład produktów, Wawel realizuje projekt „Dobre Składniki”. Jako pierwsi w Polsce skracamy receptury naszych wyrobów, stawiając na składniki najwyższej jakości. Eliminujemy sztuczne dodatki, ograniczamy olej palmowy. Chcemy mieć pewność, że konsument produktów Wawel zyska przyjemność z jedzenia słodyczy pełnych smaku i wartościowych składników, natomiast pozbawionych niepotrzebnych dodatków, sztucznych barwników, czy konserwantów.  Wszystko zgodnie z naszą dewizą “Czujesz się dobrze, czynisz dobrze”.

Korzystamy przy tym z doświadczenia i wiedzy najlepszych, gdyż w naszych działaniach wspiera nas specjalnie powołana Rada Ekspertów, w skład której wchodzą naukowcy na co dzień związani z prestiżowymi uczelniami wyższymi. Na co dzień realizujemy również pomysły zgłaszane przez naszych pracowników.

Najnowocześniejszy park technologiczny

Projekt „Dobre Składniki” nie byłby możliwy bez inwestycji. Mamy szczęście współpracować ze światowymi liderami w produkcji rozwiązań technologicznych dla branży spożywczej, w szczególności związanej z produkcją wyrobów czekoladowych. Stąd uruchomiony w lipcu 2017 r. nowy zakład produkcyjny w Dobczycach, którego koszt przekroczył 100 mln zł, stawia nas w czołówce producentów w branży. Dzięki nowej infrastrukturze mamy możliwość zarówno testowania, jak i wdrażania nowych smaków, receptur, ulepszania dotychczasowych wyrobów oraz tworzenia zupełnie nowych słodyczy. Daje nam to ogromne możliwości rozwoju i dalszego udoskonalania bogatego portfolio. A naszym pracownikom daje możliwość pracy i rozwoju w kontakcie z rozwiązaniami technicznymi na światowym poziomie.

Twoja szansa na rozwój w dynamicznym środowisku

Jednak nawet najnowocześniejsze instalacje do produkcji czekolady i słodyczy nie zapewnią sukcesu bez zaangażowanych pracowników. To oni mają realny wpływ na najwyższą jakość i niepowtarzalny smak naszych produktów oraz budują silną markę Firmy. Bez względu na to, czy są to pracownicy technologii, produkcji, marketingu, sprzedaży, zakupów czy działów pomocniczych. W każdym z tych miejsc cenni są dla nas ludzie z pomysłami, którzy czynnie angażują się w rozwój Firmy. A Wawel oferuje młodym ludziom z jednej strony możliwość zdobycia doświadczenia i wiedzy wynikających z ponad stuletniej tradycji cukierniczej, a z drugiej udział w innowacyjnych, pionierskich projektach, które stawiają nas w czołówce najbardziej dynamicznych graczy na rynku.

Efekty naszej wspólnej pracy widzimy zarówno na półkach sklepów w Polsce i zagranicą, jak i podczas codziennych działań. Satysfakcja z realnych wyników i faktycznego wpływu na to, co i jak Wawel produkuje, tworzy dobrą atmosferę, w której pracuje się nie tylko przyjemnie, ale i efektywnie. A jeśli czujemy się dobrze, łatwiej jest nam czynić dobro!

Cały czas jesteśmy otwarci na współpracę z absolwentami techników, studiów wyższych lub studentami ostatnich lat na takich kierunkach jak: Automatyka i Robotyka, Mechanika i Budowa Maszyn, Elektrotechnika, Mechatronika, Informatyka oraz Zarządzanie, Inżynieria Produkcji, Marketing, Psychologia i Socjologia. Szukamy osób z nową energią, które chcą zdobyć pierwsze doświadczenia i zyskać stabilną pracę w dynamicznym środowisku. Zapewniamy zdobycie praktycznych umiejętności pozwalających na rozwój kariery zawodowej, m.in. w Działach Produkcji, Utrzymania Ruchu, przy zadaniach związanych z automatyzacją i informatyzacją produkcji, a także w Marketingu, R&D, Technologii oraz Sprzedaży.

Wszystkich, którzy chcą rozwijać się dynamicznie razem z nami prosimy o kontakt mailowy pod adresem rekrutacja@wawel.com.pl lub przez formularz kontaktowy dostępny na stronie https://www.wawel.com.pl/kariera/.