Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

WCG 2007 – więcej niż granie!

Z początkiem lipca ruszają polskie eliminacje do największego na świecie turnieju gier elektronicznych – World Cyber Games 2007.

World Cyber Games to największy i najbardziej prestiżowy na świecie turniej gier elektronicznych na świecie. Organizowany od 8 lat zasłużył sobie na miano e-sportowych Igrzysk Olimpijskich. Od pierwszej edycji ideą przewodnią jest, aby rozgrywki były nie tylko platformą rywalizacji, ale przede wszystkim okazją do spotkania i poznania ludzi, którzy mieszkając w różnych częściach świata mają jedną wspólną pasję. Dlatego też są to mistrzostwa bez ograniczeń wiekowych, językowych, religijnych czy narodowościowych.
 
Przez lata turniej ewoluował stając się światowym festiwalem cyberkultury, w którym aktywny udział biorą reprezentanci 70 krajów świata. Przyświecające turniejowi motto „Beyond the game” w żadnej z dotychczasowych edycji nie było jeszcze tak adekwatne. Świat się zmienia i z roku na rok do grona graczy – w tym zawodowych – dołączają przedstawiciele wszelkich grup wiekowych, zawodowych i społecznych. E-sport nie jest rozrywką dla nastolatków – to styl życia, z którym utożsamiają się poważni managerowie czy przedstawiciele wolnych zawodów.
 
Wychodząc naprzeciw zmieniającej się rzeczywistości, organizatorzy tegorocznych polskich eliminacji umożliwią próby własnych sił w światowych zawodach także tym, którzy dotychczas nie uczestniczyli aktywnie w świecie graczy. Podczas wakacyjnych miesięcy organizatorzy, wspólnie z partnerami zorganizują otwarte turnieje eliminacyjne w salonach Empiku w czterech miastach Polski: Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Katowicach.
 
W tegorocznej edycji WCG 2007 odbędą się eliminacje aż w 9 grach turniejowych:
PC:
·         Counter-Strike 1.6
·         StarCraft: Brood War
·         WarCraft III: The Frozen Throne
·         Red Orchestra: Ostfront
·         Need For Speed: Carbon
·         FIFA 07
·         Command and Conquer 3: Tiberium Wars
XBOX 360:
·         Gears of War
·         Forza Motorsport 2
 
Oficjalne eliminacje zaczynają się w lipcu i trwać będą 2 miesiące. Wystartować w nich może każdy, kto wypełni formularz zgłoszeniowy na stronie www.wcg2007.pl. Finał polski odbędzie się 1 września w Złotych Tarasach w Warszawie.