Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Weekend naukowców w Krakowie

W dniach od 22 do 23 września br. , w godz. od 11.00 do 19.00 w Centrum Handlowym M1, mieszczącym się przy Alei Pokoju 67 odbywać się będzie Weekend Naukowców. Wśród współorganizatorów wydarzenia jest m.in. Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Wszyscy, którzy w tych dniach odwiedzą CH M1, będą mieli możliwość obejrzenia interesującej wystawy fauny i flory, a także obserwacji wielu doświadczeń eksperymentów z zakresu chemii i fizyki.

 

Uniwersytet Rolniczy w panelu pt. „Co w stawie gada” zaprezentuje odwiedzającym akwarium z  krajowymi gatunkami ryb zarówno tymi znanymi większości z nas jak np. karp, ale też tymi mniej znanymi jak sumik karłowaty, trawianka, czebaczek. Przedstawione zostaną ponadto eksponaty gatunków chronionych, rzadkich  i zagrożonych. Ciekawostką pokazu będzie nauka określania wieku ryb na podstawie łusek.

 

Zaplanowano ponadto wystawę zwierząt terrarystycznych i egzotycznych (m.in. kameleon jemeński, boa tęczowy, węże zbożowe, szczury, myszy, ptaszniki, żółwie i gekony lamparcie).

 

Dzięki prezentacji „Co nas gryzie, czyli pasożyty od kuchni” poznać będzie można tajemnice pracy parazytologa poprzezm.in. obserwację parazytów pod mikroskopem.

 

Ponadto miłośnicy roślin poznają metody właściwej ich pielęgnacji.

 

Prezentacje Uniwersytetu Rolniczego przygotowały dwa Wydziały – Hodowli i Biologii Zwierząt oraz Ogrodniczy.