Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wejdź do gry i zawalcz o zawodową przyszłość!

Jeśli szukasz czegoś więcej poza tradycyjną nauką z książek i kserówek, to firma EY Polska przygotowała propozycję z cyklu „przyjemne z pożytecznym”. To konkursy, które nie tylko sprawdzą Twoją wiedzę i umiejętności, ale także mogą wzbogacić Cię o sporą sumę pieniędzy. Najlepszych zaprosimy do współpracy w działach Doradztwa Podatkowego, Doradztwa Transakcyjnego lub Kancelarii EY Law. Czas start! Tegoroczne edycje EYe on Tax i EY Financial Challenger właśnie się rozpoczęły.

Nie trzeba być podatkowym ninja, żeby sprawdzić się w konkursie EYe on Tax, a jest o co walczyć! Wygrany zespół zgarnie aż 24 000 PLN. Jak wejść do gry? W tym roku jedną z nowości jest rejestracja indywidualna. W ramach pierwszego etapu odpowiesz na kilkanaście krótkich pytań, przygotowanych na bazie podatkowych projektów prowadzonych przez EY. Na drugim etapie czeka na Ciebie rozwiązanie 2 spośród 6 podanych case’ów. Mogą pomóc Ci w tym dodatkowe warsztaty przygotowane przez ekspertów z obszaru Doradztwa Podatkowego. Ostatnia część konkursu to oczywiście Wielki Finał. Tu rywalizacja będzie już zespołowa, a uczestnicy wezmą udział m.in. w symulacji rozprawy sądowej. Finałowe rozgrywki odbędą się w Warszawie.

A jeśli nie podatki, to może finanse korporacyjne? Fuzje, przejęcia, kupno, sprzedaż, wyceny, restrukturyzacje i strategie finansowe – to z kolei wyzwania, które czekają w konkursie EY Financial Challenger. W tegorocznej edycji możesz wziąć udział zarówno w zespole, jak i indywidualnie. Będzie to świetna okazja, aby poznać business case’y dotyczące największych rynkowych transakcji, a konkurs przeprowadzą doświadczeni doradcy EY i przedsiębiorcy. Wyzwanie składa się z trzech etapów. Podczas pierwszego etapu trzeba będzie do 22 listopada wykonać test, który bazuje na prawdziwych projektowych doświadczeniach. Kolejny etap to już zespołowa praca nad wyceną spółki, którą zwieńcza prezentacja przed naszymi ekspertami. Rozgrywka finałowa będzie polegać na przeprowadzeniu symulacji transakcji kupna/sprzedaży spółki, a zadanie sprawdzi umiejętności modelowania i negocjacji. Zwycięska drużyna wygra aż 30 000 PLN.