Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wesoły Tramwaj – Wielka akcja charytatywna Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

Co roku 1 czerwca na linii znanej krakowskiej „ósemki” pojawia się specjalny, zabytkowy skład z wolontariuszami NZS UP w środku. Przejazd
w tym dniu zabytkowym tramwajem jest darmowy, a wewnątrz odbywa się kwesta na jeden z krakowskich domów dziecka.

Nie inaczej wyglądał tegoroczny Dzień Dziecka. O godzinie 09:00 z zajezdni Nowa Huta na trasę linii tramwajowej nr 8 wyruszył Wesoły tramwaj NZS UP. Pierwszy Wesoły Tramwaj NZS UP zorganizowany został już w 2005 roku. W ramach naszych możliwości staramy się kultywować ta piękną tradycje kwesty w tym jakże niecodziennym anturażu. – Przewodnicząca Niezależnego Zrzeszenia Studentów UP w Krakowie Pani Magdalena Chyra – Jednym z celów statutowych naszego stowarzyszenia jest właśnie działalność charytatywna, dlatego staramy się poszerzać nasze działania
w tym zakresie. Mamy nadzieje, że oprócz wymiernych korzyści akcji, przyczyni się ona do propagowania idei wolontariatu wśród braci studenckiej Krakowa.

Formuła kwesty zakłada, iż co roku na osoby, które wesprą zbiórkę czekają upominki ufundowane przez sponsorów akcji. W tym roku na darczyńców czekały między innymi zniżkowe bilety do Parku Wodnego, bezpłatne bony do restauracji krakowskiej IKEA, Fantasy Parku, zabawki, słodycze, gadżety reklamowe i inne drobne prezenty. W ten sposób wolontariusze NZS UP nagradzali hojnych darczyńców. Podróż umilały największe przeboje „piosenki dziecięcej”.

Tegoroczny Wesoły Tramwaj nie byłby logistycznie możliwy, gdyby nie pomoc naszego wieloletniego partnera MPK Kraków. Składam serdeczne podziękowania zarówna dla MPK Kraków, jak i Urzędu Miasta Krakowa, za otrzymane wsparcie w ramach partnerstwa. Serdecznie dziękuje również sponsorom akcji – Dyrekcji Fantasy Park, IKEA Poland oraz Parku Wodnego w Krakowie oraz RMF Maxxx. – podkreśla Pani Paulina Mostek, Koordynator ds. Marketingu i PR NZS UP – Cała zebrana kwota przekazana zostanie jednemu z krakowskich Domów Dziecka. Wyrażam głęboką nadzieje, uda nam się na stałe wpisać Wesoły Tramwaj w korowód czerwcowych wydarzeń w Krakowie.

Wszystkie środki zebrane podczas kwesty przekazane zostaną na jeden z Rodzinnych Domów Dziecka Stowarzyszenia Pro Familia.