Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wiedza, praktyka, doświadczenie: konkursy EY dla studentów

Do 21 listopada br. studenci kierunków ekonomicznych, finansowych i prawniczych mogą zgłaszać się do udziału w konkursach EYe on Tax i EY Financial Challenger. Zakres tematyczny konkursów obejmuje zagadnienia z branży podatkowej i finansowej, a ich formuła promuje pracę zespołową i efektywną komunikację. Organizując EYe on Tax i EY Financial Challenger firma doradcza EY już od ponad dekady ułatwia studentom rozpoczęcie kariery. Zwycięzcy odbędą płatne praktyki w EY, otrzymają vouchery na szkolenia z oferty EY Academy of Business oraz atrakcyjne nagrody pieniężne – o wartości ponad 60 tys. zł i rzeczowe.

Każdy z konkursów składa się z trzech etapów, w których udział biorą 3- lub 4-osobowe drużyny studentów. Zadania opracowują eksperci z działu Doradztwa Podatkowego i Transakcyjnego EY. Udział w konkursach daje przedsmak pracy w tych zawodach – studenci mierzą się z zagadnieniami zbliżonymi do realnych, codziennych wyzwań profesjonalnych doradców podatkowych i transakcyjnych.

 

EYe on Tax: okiem podatkowca

 

Konkurs EYe on Tax, organizowany przez EY już po raz dziesiąty, daje praktyczną możliwość zapoznania się z pracą profesjonalnych doradców podatkowych. Studenci rozwiązują problemy z zakresu polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego. W pierwszym etapie konkursu analizują zadania przygotowane przez doradców podatkowych, następnie biorą udział w wirtualnych warsztatach i rozwiązują studia przypadków. Jest to drugi etap, w którym wyłaniane są składy drużyn finałowych. Najwięcej emocji budzi formuła ostatniego etapu (finału konkursu), która jest symulacją rozprawy sądowej. Dwie najlepsze drużyny rywalizują ze sobą jako strony w rozprawie przed sądem administracyjnym. W rolę arbitrów wcielają się wówczas eksperci z działu Doradztwa Podatkowego EY, sędziowie oraz profesorowie akademiccy.


Zwycięzcy EYe on Tax dzielą się nagrodą pieniężną w wysokości 24 tys. zł, otrzymują oferty płatnych praktyk w Dziale Doradztwa Podatkowego i Prawnego EY, dostają również vouchery na szkolenia oraz nagrody rzeczowe ufundowane m.in. przez partnerów konkursu. 

– Udział w konkursie EYe on TAX to unikatowa szansa dla studentów do zweryfikowania i zaprezentowania swojej wiedzy podatkowej. Z roku na rok obserwujemy coraz wyższy poziom przygotowania merytorycznego studentów. Dzięki konkursowi nawiązują też znajomości, które będą procentować w ich przyszłej karierze zawodowej. Gorąco więc zachęcam do sprawdzenia swoich sił w dziesiątej już, jubileuszowej edycji naszego konkursu – mówi Agnieszka Tałasiewicz, Partner Zarządzający kancelarią EY Law.

 

Udział w EY Financial Challenger: opłacalna ‘transakcja’

 

Konkurs EY Financial Challenger, w swojej jedenastej już odsłonie, organizowany jest z myślą o studentach zainteresowanych fuzjami, przejęciami, transakcjami i wycenami. Zadaniem drużyn jest przeprowadzenie transakcji sprzedaży lub kupna spółki, wykonanie wyceny i przygotowanie odpowiednich analiz finansowych. Uczestnicy sporządzają też rekomendacje dla klientów w zakresie prowadzonych transakcji i poszukają optymalnych rozwiązań realnych problemów. Konkurs oparty jest o studium przypadków, z którymi na co dzień spotykają się eksperci z Działu Doradztwa Transakcyjnego EY. To oni układają zadania konkursowe, a podczas ostatniego etapu są również opiekunami i mentorami finałowych drużyn.

Wśród mentorów i opiekunów będzie m.in. Michał Płotnicki, zwycięzca szóstej edycji konkursu EY Financial Challenger, obecnie menedżer w dziale Doradztwie Transakcyjnego EY. Udział w konkursie EY Financial Challenger dał mi możliwość rozpoczęcia pracy w największej firmie doradczej w kraju – przyznaje Płotnicki, który na co dzień doradza przy największych transakcjach fuzji i przejęć w Polsce.  


Zwycięzcy EY Financial Challenger’a podzielą się nagrodą pieniężną w wysokości 30 tys. zł, będą mogli odbyć płatne praktyki w Dziale Doradztwa Transakcyjnego, otrzymają vouchery na szkolenia oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Anna Woźniak, Menedżer ds. Rekrutacji w EY: Konkursy EYe on Tax i EY Financial Challenger już od ponad dekady cieszą się ogromnym zainteresowaniem studentów. W zeszłorocznych edycjach wzięło udział prawie 1200 drużyn z całej Polski. Taka skala konkursów pokazuje jak żywo studenci interesują się tematyką pokrewną z usługami EY. Tutaj wiedza z uczelni konfrontuje się z praktyką. Możemy dzięki temu nawiązać relacje ze studentami, a najlepszym zaoferować praktyki, które często stają się przepustką do kariery i podjęciem stałej pracy w EY. Wysoki poziom uczestników odzwierciedla ich doskonałe przygotowanie merytoryczne. Jednak to nie wystarcza – udział w konkursach to też swego rodzaju test kompetencji miękkich, takich jak współpraca zespołowa, kreatywność czy komunikatywność. To również bardzo liczy się w środowisku pracy.

Zgłoszenia do konkursu EYe on Tax i EY Financial Challenger przyjmowane są do 21 listopada br.

Zbierz i zarejestruj zespół na www.ey.com.pl/kariera

 

 

O firmie EY
EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Nasza wiedza oraz świadczone przez nas najwyższej jakości usługi przyczyniają się do budowy zaufania na rynkach kapitałowych i w gospodarkach całego świata. W szeregach EY rozwijają się utalentowani liderzy zarządzający zgranymi zespołami, których celem jest spełnianie obietnic składanych przez markę EY. W ten sposób przyczyniamy się do budowy sprawniej funkcjonującego świata. Robimy to dla naszych klientów, społeczności, w których żyjemy i dla nas samych.

EY w Polsce to ponad 1600 ekspertów pracujących w 6 biurach: w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. Według Rankingu Audytorów „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” w 2013 roku byliśmy największą firmą świadczącą usługi profesjonalne w Polsce pod względem przychodów.

 

EY audytuje ponad 1500 firm działających na polskim rynku. W 2014 roku zdobył tytuł Najlepszej Firmy Doradztwa Podatkowego w VIII Rankingu Firm i Doradców Podatkowych „Dziennika Gazety Prawnej” oraz Największej Firmy Doradztwa Podatkowego wg. rankingu „Rzeczpospolitej”. Od lat zajmuje również pozycję lidera w rankingach najbardziej pożądanych pracodawców. EY zdobył tytuł „Pracodawca Roku 2013” w rankingu przeprowadzonym przez AIESEC oraz pierwsze miejsce spośród firm z tzw. Wielkiej Czwórki w rankingu „Idealny Pracodawca” przeprowadzonym przez Universum.

 

Dowiedz się więcej na: www.ey.com/PL/pl/Home