Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wiele koncepcji – jedna idea

Polish Ia Summit – Pierwszy Polski Zjazd Architektów Informacji.

Polska stanie się już niebawem sercem całego światowego systemu informacji. W kwietniu, w Warszawie zostanie zorganizowana specjalna konferencja „Polish IA Summit”, podczas której zostaną przedstawione światowe praktyki wizualizacji architektury informacji oraz prezentacje innowacyjnych rozwiązań technologicznych, m.in. Microsoft Surface i interaktywnych Avatarów Video.
 
Informacja zdominowała wszystkie struktury naszego życia. Postęp cywilizacyjny sprawił, że na każdym kroku jesteśmy zalewani ogromną ilością komunikatów. Nasza percepcja broni się przed natłokiem zbędnych treści, analizując i wybierając te najbardziej przyjazne.
 
Skuteczne przekazanie ważnych, z naszego punku widzenia informacji wymaga tworzenia dobrze zorganizowanych treści, nadanie im odpowiednich nazw i spojenie skutecznym systemem nawigacji. Dziedzina ta mimo, że jest w Polsce praktycznie nieznana, wzbudza coraz większe zainteresowanie. – Rynek usług interaktywnych jest już na tyle dojrzały, że polscy specjaliści potrzebują dostępu do nowych rozwiązań w zakresie poruszania się po przestrzeni informacyjnej – mówi Dr Stanisław Skórka z Akademii Ekonomicznej w Krakowie, jeden z organizatorów. – Podczas konferencji, w jednym miejscu i czasie, spotkają się wybitni naukowcy, doświadczeni praktycy oraz wszyscy zainteresowani tematyką Architektury Informacji. Konferencja jest szansą na ekspercką debatę – dodaje.
 
W konferencji wezmą udział m.in. prof. Eric Reiss (Dania), jeden z guru światowej społeczności architektów informacji, James Kalabach (Niemcy), aktywny prelegent i autor wielu publikacji dotyczących pojęć AI i usability, Andrea Resmini (Włochy), jeden z członków Rady Nadzorczej Information Architecture Institute. Na konferencji swoje wykłady poprowadzą również polscy przedstawiciele AI, m.in. prof. Andrzej Nowak, dyrektor Instytutu Społecznej Psychologii Internetu
i Komunikacji w SWPS i kierownik Katedry Badań Układów Złożonych przy SPIK-u oraz Tomasz Kopacz Senior – Architect Evangelist Microsoft.
 
Konferencja potrwa dwa dni, 14-15 kwietnia. Szczegółowy program znajduję się na stronie internetowej: www.polishiasummit.com
 
Organiztorem konferencji jest UseLab, niezależna firma badawczo-doradcza skupiająca się na badaniach i projektowanii użytecznych produktów i interfejsów.