Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wielka Orkiestra w Krakowie

13 stycznia na Rynku Głównym w Krakowie podczas 16. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrają m.in. Voo Voo i Pudelsi.

Krakowski finał rozpocznie się o godz. 15.00. Na scenie będziemy gościć Trebunie Tutki, usłyszymy również Püdelsów, krakowską formację Skangur i nominowaną do paszportu Polityki grupę Kobiety. Wydarzeniem będzie występ legendy polskiego rocka – zespołu Voo Voo. Listę artystów uzupełnią: Nutshell, The Dollars Brothers Band, Alergen, DreadRock, Latające Talerze, Marvels, Kulturka, Chłopacy, Per-Wers, Pikantik.
 
W przerwach między koncertami licytować będziemy gadżety, a o godz. 20.00 przyłączymy się do innych ludzi dobrej woli w całym kraju, rozpalając tradycyjne „światełko do nieba”.
 
Fundacja WOŚP wspomaga potrzebujących już od 15 lat. W zeszłym roku podczas 15. finału na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach zebrano ponad 9 milionów dolarów. W drugą niedzielę stycznia 2008 roku Orkiestra zagra już po raz szesnasty. Chore dzieci będzie można wspomóc, uczestnicząc
w aukcjach, wpłacając kwoty na konta bankowe fundacji i oczywiście wrzucając datki do puszek wolontariuszy, których w tym roku będzie w całej Polsce aż 120 tysięcy!