Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wielka podróż po Polsce – nowa gra planszowa Reader’s Digest

Ta gra pochłonie bez reszty. Dzięki niej poznamy historię, przyrodę i kulturę naszego kraju, obejrzymy najpiękniejsze miasta, spotkamy wybitnych uczonych oraz artystów i ich dzieła. To wspaniały trening teoretyczny przed wiosenno-letnimi wędrówkami po kraju.

Które góry są najstarsze? Ile kilometrów ma Półwysep Helski? Ile nagich mieczy otrzymał Władysław Jagiełło od wielkiego mistrza krzyżackiego pod Grunwaldem? Jaką wysokość ma Śnieżka? Ile wynosi szacunkowa liczba gniazdujących w Polsce par orła bielika? Każdy, kto uważa, że dużo wie o Polsce, teraz może to sprawdzić.

Wielka podróż po Polsce to gra planszowa w kształcie mapy Polski, a na niej prawie sto najciekawszych miejsc w naszym kraju. 200 kart Cel podróży z zapierającymi dech w piersiach ilustracjami, 750 kart Podróż – na każdej z nich trzy pytania dotyczące polskiej historii, przyrody, kultury, geografii oraz zasad ruchu drogowego, 200 kart Dom, a na każdej trzy pytania kwizowe, przy których można poprosić o koło ratunkowe „pół na pół”. Całość uzupełniają karty, które uatrakcyjnią odbywaną podróż: 48 kart Pomoc drogowa i 24 karty Objazd, dzięki którym można przyspieszać lub zawracać w zależności od tego, czy dopisze nam szczęście.

Kostka do gry nie będzie nam potrzebna. Wystarczy wziąć kartę Cele, a następnie wybrać drogę, która nas do niego doprowadzi. Do celu dotrzemy odpowiadając na pytania wybrane spośród kart Podróż. Każdy uczestnik ma do wyboru pytania o różnym stopniu trudności: od łatwych, poprzez średnie po trudne. Udzielając poprawnej odpowiedzi, przesuniemy się odpowiednio o 2, 4 lub 6 pól do przodu.

Jednak jak to często bywa w podróży na naszej drodze pojawiać się będą różne niespodzianki: źle obrane drogi, kłopoty z samochodem lub niespodziewane objazdy, które mogą pokrzyżować nam plany. Jednak wystarczy jedna poprawna odpowiedź, by wyjść na prostą.

Jeśli utkniemy w korku, z opresji wybawią nas karty Pomoc drogowa. Dzięki nim szybciej będziemy przemierzać drogę oraz odpowiemy na najbardziej podchwytliwe pytania zamieszczone na kartach Dom.

Im więcej wiemy o Polsce, tym szybciej będziemy poruszać się po planszy. Należy dotrzeć do celu podróży, odpowiedzieć poprawnie na pytanie z karty Dom oraz wybrać kolejny cel i jak najszybciej go osiągnąć. Zwycięzcą zostaje osoba, która jako pierwsza zbierze 3 karty Dom i 3 karty Objazd.

W najnowszej grze Reader’s Digest każdy znajdzie coś dla siebie: od informacji o sławnych ludziach, kulturze, czy sporcie po fakty geograficzne i przyrodnicze. Gra Wielka podróż po Polsce to przyjemny sposób poszerzania wiedzy o naszej ojczyźnie.