Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wielki powrót PORTISHEAD

Zaczynali nagraniem ścieżki dźwiękowej do filmu „Zabójcy”, potem pierwsza płyta „Dummy” została okrzyknięta najważniejszą lat 90`, hit „Glory Box” wielokrotnie wykorzystano w filmach i reklamach. Twórcy trip-hopu łączącego hip-hop, house i rock po 10 latach przerwy wracają z nowym albumem „Third”.

Zespół po 10 latach reaktywował się i nagrał długo oczekiwaną trzecią płytę „Third”. Trzeci album zawiera 11 utworów dając łącznie 49 minut muzycznej uczty. Brytyjscy fani Portishead już mogą cieszyć się krążkiem, ponieważ w Anglii premiera miała miejsce 14 kwietnia. Premiera w Polsce przewidziana jest na 25 kwietnia br. „Machine Gun” będzie pierwszym singlem promującym płytę.

Portishead, czylisześcioosobowa grupa z Bristolu powstała w 1991 roku. Debiutancki album „Dummy” okazał się światowym hitem. Przeboje „Glory Box” i Sour Time” całkowicie zdominowały listy przebojów. Krążek zdobył nagrodę Merkury Music Prize. Nowatorskie połączenie hip-hopu, house, reggae, acid jazz i rocka wzbudziło zachwyt nie tylko fanów, lecz również producentów filmowych i reklamowych. Sztandarowe utwory Portishead wykorzystano m.in. w filmie Bernardo Bertolucciego „Ukryte pragnienia”, czy reklamach znanych marek.

Fani Portishead będą mogli ocenić nowy krążek podczas trasy koncertowej. Niestety trasa nie obejmuje wizyty w Polsce.

Zatem nie pozostaje nic innego jak cierpliwie czekać na muzyczne wydarzenie sezonu, czyli polską premierę trzeciego albumu Portishead „Third”.